آموزش 8 بال

آموزش ۸ بال

آموزش ۸ بال – ایت بال یک بازی اعلام ضربه ای است با یک توپ سفید (کیوبال) و ۱۵ توپ هدف شماره دار از ۱ تا ۱۵٫

 

q3 آموزش ۸ بال توسط بهترین مربیان بیلیارد جهان

 

q3 مجموعه استثنایی تکتیک ها و  آموزش ۸ بال از مبتدی تا پیشرفته

 

q3 این مجموعه شامل  ۸  حلقه فیلم است

 

q3 برای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با این شماره ها تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ – ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

.

q3 تحویل دو روزه درب منزل                                        q3  لیست کامل فیلم های بیلیارد

————————————————————————————————–———————–———————–

آموزش ۸ بال ( ایت بال )

ایت بال  –  هدف بازی: ایت بال یک بازی اعلام ضربه ای است با یک توپ سفید (کیوبال) و ۱۵ توپ هدف شماره دار از ۱ تا ۱۵٫ یک بازیکن باید توپ های از ۱ تا ۷ (توپ های تمام رنگی) و بازیکن دیگر توپ های ۹ تا ۱۵ (توپ های خطی) را در پاکت بیاندازد و وقتی گروه توپ های یک بازیکن همه وارد پاکت شدند، آن وقت با وارد کردن توپ ۸ بطور قانونی در پاکت برنده گیم خواهد بود.

فیلم آموزش ۸ بال

اعلام ضربه: این سیستم یعنی اعلام کردن توپ هدف و پاکت مورد نظر قبل از ضربه می باشد، اما توپ های کاملاً واضح قبل از ضربه نیازی به اعلام ندارند. ولی این حق داور می باشد که توپ و پاکت نامعلوم را سوال نماید. ضربه های ترکیبی و غیره که از طریق باند ضربه زده می شوند و به دلیل مشخص نبودن باید توپ و پاکت هدف اعلام گردد. اما در زمان ضربه نیازی به اعلام جزئیات آن از قبیل شماره باند، گوشه ها، توپ های به هم چسبیده و غیره نیست. توپ هایی که به صورت خطا وارد پاکت شوند در پاکت باقی می مانند. بدون توجه به اینکه توپ های موردنظر متعلق به ضربه زننده و یا حریف او باشد، در زمان شروع گیم و پخش نیاز به اعلام ندارد و بازیکنی که در اجرای پخش توپ ها به طور قانونی هر توپی را در پاکت بیاندازد بازی او ادامه دارد. ولی هنوز میز آزاد می باشد و رنگی انتخاب نشده است.

 

q3  لیست کامل فیلم های بیلیارد

خرید پستی آموزش ۸ بال

در خرید پستی این محصول شما خواهید توانست از بهترین و سریع ترین سرویس پستی کشور در هر کجای ایران که باشید آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

خرید اینترنتی آموزش ۸ بال

برای خرید اینترنتی این محصول میتوانید با شماره تلفن های بالا تماس بگیرید.شما با خرید اینترنتی در سریعترین زمان فیلم ها را درب منزل تحویل میگیرید.

دانلود فیلم آموزش ۸ بال

آموزش ۸ بال

q3  لیست کامل فیلم های بیلیارد

چیدن توپ ها: توپ ها توسط یک مثلث در پایین میز به شکلی که توپ ۸ در وسط مثلث، یک توپ در نوک آن و در روی نقطه پیرامید و یک توپ تمام رنگی و خطی در گوشه های آن قرار دارند، چیده می شود.

نحوه قرعه کشی lag: در ایت بال و ناین بال به وسیله دو توپ غیر هم گروه با زدن به باند مقابل از منطقه کیچن برای تعیین برنده و شروع کننده برک شات انجام می شود. بازیکن حق دارد تا قبل از برخورد توپ حریف به باند روبرو ضربه خود را بزند و هر یک از توپ ها به باندی که از آن سمت ضربه زده شده نزدیکتر شود، زننده آن برنده lag شده و می تواند خودش پخش کند یا از حریف بخواهد که او پخش کننده باشد.

خطاهای قرعه کشی: در هنگام LAG اگر توپ بازیکن به یکی از باندهای کناری برخورد و یا داخل دهانه پاکت بایستد و یا داخل پاکت بیافتد و یا از خط فرضی وسط میز عبور کند، خطا محسوب شده و lag را واگذار نموده است.

تعویض پخش گیم: در هنگام LAG هیچ توپی نباید بر روی میز باشد به جز دو توپ که برای LAG شده. برنده LAG اختیار پخش گیم را دارد و برنده هر گیم، گیم بعدی را شروع خواهد کرد؛ مگر اینکه کمیته برگزاری یکی از موارد زیر را در مسابقه حاکم نمایند. ۱- برنده هر گیم، گیم بعدی را آغاز کند. ۲- یک در میان پخش نمایند.

ضربه پرشی خطا: با زاویه ۴۵ درجه و با چوب قانونی حداقل یک متر خطا نمی باشد. ولی اگر به زیر توپ ضربه زده شود و توپ پرش نماید، خطا محسوب می شود.

پخش قانونی (شروع گیم): بازیکن شروع کننده برای اجرای قانونی باید (با توپ سفید از پشت خط شروع) طوری توپ ها را پخش نماید که حداقل یک توپ در پاکت بیافتد. ۲- یا حداقل چهار توپ شماره دار با باند برخورد نمایند. چنانچه او قادر به انجام شرایط فوق نباشد، خطا محسوب شده ولی بال این هند انجام نمی شود و بازیکن بعدی حق دارد خود پخش نماید یا از بازیکن اولی بخواهد مجدداً شروع کند و یا میز را به همان شکل قبول نماید.

پخش غیر قانونی (موارد اشاره شده در قسمت پخش قانونی انجام نپذیرد):

 1. حریف از همان وضعیت به بازی ادامه می دهد.
 2. حریف مجدداً پخش می نماید.
 3. حریف از بازیکن خاطی می خواهد که دوباره پخش نماید.

افتادن توپ در پاکت در زمان پخش: چنانچه در یک پخش (شروع بازی) قانونی توپ سفید بازیکن وارد پاکت شود، آن عمل خطا می باشد.

 1. کلیه توپ های در پاکت افتاده در پاکت باقی می ماند (به جز توپ ۸ که شرح آن در قسمت مربوطه داده شده).
 2. آن عمل خطا می باشد.
 3. میز باز محسوب می شود.

تذکر: در شرایط بالا بازیکن بعدی توپ سفید را از پشت خط شروع، رو به جلو بازی خواهد کرد و برای ضربه زدن به توپ های هدف که در پشت خط شروع قرار دارند باید طوری بازی کند که ابتدا توپ سفید از خط شروع گذشته و از طریق باند و یا یکی از توپ هایی که روی خط شروع یا خارج از آن می باشد ضربه و در برگشت با آنها برخورد نمایند.

اگر توپ ها در پخش از میز به بیرون پرتاب شوند: اگر بازیکنی توپ شماره داری را در زمان پخش به بیرون میز پرتاب نماید، این عمل خطا بوده و بازیکن بعدی اختیار دارد: ۱- میز را با شرایط موجود قبول کند یا ۲- توپ سفید را در پشت خط شروع قرار داده و بازی کند.

اگر توپ ۸ در زمان پخش وارد پاکت شود: چنانچه توپ ۸ در زمان پخش (شروع گیم) وارد پاکت شود، پخش کننده می تواند دوباره پخش نماید. یا توپ ۸ را در روی نقطه پیرامید میز قرار داده و به بازی خود ادامه دهد و اگر در زمان پخش توپ ۸ و توپ سفید هر دو در پاکت بیافتند، بازیکن بعدی مجاز است خود دوباره پخش توپ ها را انجام دهد یا توپ ۸ را روی میز قرار داده و با توپ سفید از پشت خط شروع بازی کند.

میز باز: میز زمانی باز نامیده می شود که انتخاب گروه توپ های رنگی (SOLID) یا خطی (STRIPE) توسط بازیکنان انجام نشده باشد. زمانیکه میز باز است ضربه زدن به توپ های تمام رنگی به جهت در پاکت انداختن توپ های خطی و برعکس مجاز می باشد.

تذکر: میز همیشه بلافاصله بعد از پخش باز محسوب می شود و زمانیکه میز باز است می توان برای وارد کردن توپ هدف در پاکت ابتدا به توپ های تمام رنگی یا خطی ضربه زد، هر چند اگر اولین ضربه به توپ ۸ برخورد کند خطا محسوب شده و بازیکن بعدی توپ سفید در دست خواهد بود و توپ های در پاکت افتاده با خطا در پاکت باقی می مانند.

انتخاب گروه توپ ها: گروه توپ های رنگی و یا خطی در زمان پخش تعیین نمی گردد، حتی اگر توپ های وارد شده در پاکت از یک یا دو گروه باشند، چون همیشه بلافاصله پس از پخش میز باز می باشد و زمان انتخاب گروه توپ ها مشخص می شود که بازیکنی یک توپ هدف اعلام شده را بعد از پخش بطور قانونی وارد پاکت نمایند.

ضربه قانونی: به جز زمان پخش و زمانی که میز باز است (یعنی انتخاب گروه توپ ها صورت نگرفته است) در کلیه بازی ها ضربه زننده باید ابتدا به توپ های گروه خود ضربه زده و یکی از آنها را در پاکت بیاندازد و یا توپ سفید و یا هر توپ شماره دار با باند برخورد نماید.

تذکر: ۱- قصور از شرایط بالا خطا محسوب می شود. ۲- بعد از ضربه کیوبال به توپ هدف یا یک توپ پاکت شود یا یک توپ با باند برخورد نماید.

ضربه اطمینان: به جهت تاکتیکی یک بازیکن می تواند قبل از ضربه، ضربه اطمینان (safety shot) اعلام نموده و توپ مشخصی را در پاکت انداخته و بازی را ادامه ندهد که این ضربه مجاز و قانونی می باشد. پس چنانچه بازیکنی برای انداختن یک توپ مشخص قصد بازی مطمئن (ضربه اطمینان) را دارد باید به داور و یا حریف خود اعلام نماید و اگر این اعلام انجام نشود و توپی را در پاکت وارد کند، باید به بازی خود ادامه دهد. کلیه توپ هایی که با اعلام ضربه اطمینان انجام می شود و در پاکت می افتد در پاکت باقی می مانند.

بالابردن امتیاز: تا زمانیکه بازیکنی از گروه توپ های خود را وارد پاکت می کند، می تواند به بازی ادامه دهد که پس از اتمام کلیه توپ های خود و انداختن آنها در پاکت به طور قانونی، توپ ۸ را در پاکت میاندازد و گیم را می برد.

جریمه خطا: زمانیکه خطایی توسط بازیکنی انجام می گیرد (به جز در موارد پخش) حریف او توپ سفید در دست خواهد بود. بدین معنی که حریف می تواند توپ سفید (کیوبال) را در هر جای میز قرار دهد و به هر سمت که می خواهد بازی کند (نه در پشت خط شروع، به جر موقع پخش که در آن وقت از پشت خط شروع خواهد شد). این قانون از خطای عمدی یک بازیکن که ضرر حریف را به همراه دارد جلوگیری می کند. در زمانیکه توپ سفید در دست بازیکن است، می تواند برای قراردادن آن بر روی میز از دست یا هر قسمت چوب به جر نوک آن استفاده نماید.

ضربه های ترکیبی: این ضربه قانونی است و شرایط آن تا زمانی صورت می گیرد که میز باز باشد. جهت تعیین رنگ می توان با یک توپ تک رنگ به توپ دو رنگ ضربه زد و یا برعکس و در این شرایط نمی توان ضربه اول را به توپ ۸ وارد نمود و اگر زده شود خطا محسوب می شود. در این ضربه کافی تنها کافیست توپی که می بایست وارد پاکت شود اعلام گردد.

توپ های در پاکت افتاده غیرقانونی: یک توپ رنگی زمانی به طور غیر قانونی در پاکت می افتد که ۱- همزمان با ارتکاب خطا باشد و جریمه آن توپ سفید در دست خواهد بود. ۲- توپ در پاکت اعلام شده نیفتد و یا کلیه توپ های وارد شده غیر مجاز در داخل پاکت باقی می ماند.

توپ هایی که از میز به بیرون پرتاب می شوند: زمانی که توپ از میز به بیرون پرتاب شود، خطا محسوب می گردد مگر توپ ۸ که در آن صورت بازیکن گیم را باخته است. توپ های به بیرون پرتاب شده در روی میز قرار نمی گیرند.

تذکر: قوانین شروع بازی به قوت خود باقی است.

نوبت بازی توپ ۸: چنانچه موقع ضربه قانونی توپ ۸، توپ سفید وارد پاکت شود و یا خطایی صورت گیرد به شرطی که توپ ۸ در پاکت نیافتد، بازیکن گیم را نباخته است و بازیکن بعدی توپ سفید در دست خواهد بود.

باخت گیم: بازیکن در شرایط ارتکاب خطاهای زیر گیم را باخته است:

 1. در زمان افتادن توپ ۸ در پاکت مرتکب خطا شود به جز زمان پخش (شروع گیم).
 2. هم زمان با آخرین توپ گروه خود، توپ ۸ را وارد پاکت نماید.
 3. هر زمان از بازی توپ ۸ را به بیرون از میز پرتاب کند (به جز در زمان شروع بازی).
 4. توپ ۸ را در پاکتی غیر از پاکت اعلام شده بیاندازد.
 5. توپ ۸ را در خارج از نوبت آن وارد پاکت کند جز در زمان پخش (شروع گیم).

تذکر: کلیه خطاها باید از قبل از ضربه بعدی اعلام شود و در غیر اینصورت خطا تلقی نخواهد شد.

گیم مساوی (stalemate): چنانچه پس از سه ضربه متوالی برای هر بازیکن (مجموعاً ۶ ضربه) داور نظر دهد (در صورت نبودن داور با توافق دو بازیکن) که در پاکت انداختن یک توپ و یا حرکت آن موجب باخت گیم می شود، آن گیم مساوی اعلام شده و کلیه توپ ها را مجدداً مثل شروع گیم در روی میز چیده و بازیکنی که آن گیم را شروع کرده، دوباره توپ ها را پخش نماید و این قانون بدون توجه به اینکه چه توپ هایی در روی میز باقی باشد قابل اجراست.

تذکر: سه خطای پی در پی بازیکن موجب باخت گیم توسط او نمی باشد.

چنانچه برای داور مسلم شود که بازی از روند طبیعی و معمول خود به دلیل ترس از باخت هر دو بازیکن به سکون و در حالت دفاعی به پیش می رود و در این روند امتیازی رد و بدل نمی شود، داور پیشنهاد تساوی را ارائه می دهد و در صورت قبول نکردن هر یک از بازیکنان بعد از ۳ ضربه متوالی -جمعاً برای هر دو بازیکن ۶ ضربه- اگر امتیازی رد و بدل نشود بنا به تشخیص داور آن گیم مساوی اعلام می شود. کلیه توپ ها از نو چیده شده و امتیازی برای هیچ بازیکنی منظور نمی شود. شروع مجدد گیم با بازیکنی است که قبلاً گیم را شروع کرده.

مقررات و آئین نامه هبین المللی داوری مسابقات پاکت بیلیارد (ایت بال)

مقررات داوری:

 1. نظر نهایی در طول بازی در هر مسابقه به عهده داور خواهد بود.
 2. در هنگام بروز مسائل پیش بینی نشده داور می تواندبا مشورت سرداور و یا کمیته برگزاری نتیجه را اعلام کند.
 3. بازیکن موظف است در صورت پرسش داور یا حریف، توپ و پاکت مورد نظر را اعلام نماید.
 4. بازیکن باید قبل از ضربه ایمن ساز safety shot اعلام شده تلقی نخواهد شد و در صورت پاکت شدن ضربه زننده به بازی ادامه خواهد داد.
 5. چنانچه در اثر ضربه قبلی توپ روی میز در حال حرکت باشد و بازیکن به بازی ادامه دهد، خطا بوده و جریمه آن طبق ضوابط ball in hand یا کیوبال در دست خواهد بود.
 6. اگر توپ سفید قبل از اصابت به توپ هدف پرش داسته باشد، خطا محسوب می شود (به قصد پراندن از روی توپ مانع به منظور زدن توپ هدف)  و جریمه آن ball in hand می باشد و اگر بصورت قانونی با چوب یک متر با زاویه ۴۵ درجه زده شود، خطا محسوب نمی شود.
 7. اگر بازیکن بدون نوبت بازی کند، خطا محسوب می شود.
 8. اگر بازیکن به هر توپی به غیر از توپ سفید (کیوبال) برای زدن توپ مورد نظر ضربه بزند، خطا محسوب و جریمه آن ball in hand می باشد.
 9. تماس غیر قانونی از چوب، بدن و لباس بازیکن در هنگام بازی با توپ سفید و یا توپ های روی میز خطا محسوب و جریمه آن ball in hand می باشد.
 10. چنانچه در ضربه شروع break shot چهار توپ شماره دار با باندها برخورد نکند و یا یکی از توپ ها پاکت نشود، برک شات قانونی نیست و بازیکن مقابل می تواند به سه صورت عمل نماید: ۱- از ضربه زننده بخواهد که مجدداً میز را چیده و break shot نماید. ۲- میز را به همان شکل قبلی قبول کرده و بازی را ادامه دهد. ۳- خود برک شات نماید.
 11. توپ هایی که در ضربه شروع break shot وارد پاکت می شود باعث انتخاب رنگ ضربه زننده نخواهد بود (میز آزاد است).
 12. تا وقتی که یک توپ به طور قانونی وارد پاکت نشده باشد، میز هنوز آزاد است و حریف می تواند هر نوع توپی را که بخواهد اعلام و به آن ضربه بزند.
 13. ضربه ترکیبی (دو توپ غیر همرنگ) در زمانی که میز آزاد است قانونی و قابل اجرا می باشد؛ به غیر از توپ ۸ که نمی توان ضربه اول را به آن زد.
 14. به هنگام ضربه حداقل باید یک پا با زمین در تماس باشد.
 15. چنانچه توپی بر اثر لغزش خود به خود وارد پاکت شود به وسیله داور در جای قبلی قرار خواهد گرفت.
 16. اگر بر اثر ضربه کیوبال با توپ هدف، یک توپ با باند برخورد نکند خطا محسوب و جریمه آن ball in hand می باشد. اگر ضربه کیوبال اول با باند برخورد کند و به توپ هدف اصابت نماید پس از ضربه نیز می بایست یکی از توپ ها به یکی از باندها برخورد کند و ضربه مستقیم کیوبال با باند محاسبه نمی شود.
 17. اگر بر اثر ضربه یکی از توپ ها به بیرون میز پرتاب شود خطا محسوب شده و به روی میز برگردانده نخواهد شد و درون یکی از پاکتها قرار می گیرد و جریمه آن ball in hand می باشد.
 18. اگر توپ ۸ در هر زمان از میز خارج پرتاب شود، ضربه زننده بازنده خواهد بود (به غیر از ضربه شروع گیم).
 19. اگر توپ ۸ به غیر از ضربه شروع به وسیله ضربه خطا و بدون نوبت که در پایان بازیست وارد پاکت بشود، ضربه زننده بازنده خواهد بود.
 20. اگر در ضربه شروع بازیکن توپ سفید (کیوبال) را پاکت کند و احیاناً همزمان یک یا چند توپ دیگر نیز پاکت شوند موارد زیر اعمال می شود: الف- خطا محسوب می شود و بازیکن بعدی می بایست کیوبال را داخل کیچن به توپ هایی که روی خط و یا از خط head string رد شده اند، ضربه بزند. ب- هنوز تعیین رنگ صورت نگرفته است. ج- تمام توپ هایی که پاکت شده اند در پاکت باقی مانده و بیرون نمی آیند به جز توپ ۸ که در قوانین فوق ذکر شده است و حریف باید توپ سفید را پشت خط head string یک چهارم خط بالایی به صورت ball in hand قرار داده و اقدام به زدن ضربه نمایند. ضربه زننده اجازه ندارد به توپ هایی که پشت خط head string قرار گرفته اند ضربه بزند و تنها مجاز است که با توپ های جلو و یا روی خط بازی کند و چنانچه بازیکن بخواهد توپ هایی را که در پشت خط head string است را بزند ابتدا باید کیوبال را از خط عبور داد. بوسیله یکی از باندها و یا یک توپ که روی خط یا بیرون کیچن باشد کیوبال را به سمت عقب و داخل کیچن هدایت کند در برگشت به توپ مورنظر در پشت خط head string ضربه بزند.
 21. اگر توپی به وسیله یک ضربه خطا پاکت بشود در پاکت باقی می ماند و زننده ضربه مرتکب خطا شده و نوبت خود را از دست می دهد.
 22. بازیکن بعد از پاکت کردن توپ ۸ به هر شکلی مرتکب خطا بشود، بازنده بازی خواهد بود.
 23. اگر توپ ۸ در پاکتی به غیر از پاکت اعلام شده بیافتد، زننده ضربه بازنده خواهد شد.
 24. اگر بازی بنا به تشخیص داور و حساسیت به بن بست رسیده باشد و پس از ۶ ضربه متوالی دو بازیکن هیچ تأثیر مثبتی در روند بازی ایجاد نشود با نظر داور مجدد چیده می شود و ضربه شروع را همانی که قبلاً آغاز کرده خواهد زد.
 25. تمام خطاهای ذکر شده به محض وقوع و قبل از آنکه ضربه بعدی زده شود باید توسط داور یا بازیکن مقابل اعلام شود، در غیر اینصورت و پس از گذشت حداقل یک ضربه جریمه به آن تعلق نخواهد گرفت.
0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید