دومیدانی قهرمانی جهان روسیه 2013

دومیدانی قهرمانی جهان روسیه ۲۰۱۳

آمریکا نیز با ۶ طلا، ۱۳ نقره و ۶ برنز و مجموع ۲۵ مدال رنگارنگ دوم شد و جامائیکا به لطف سرعت …

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png  فیلم جداگانه  تمامی مواد رشته دو ومیدانی  قهرمانی جهان روسیه ۲۰۱۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل  فیلم مسابقات مواد پرتابی پرش ها و دوها و ……  دومیدانی قهرمانی جهان می باشد

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل  بیش از ۱۵  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.png لیست کامل فیلم های دو ومیدانی

————————————————————————————————–———————–———————–

دومیدانی قهرمانی جهان

 

دومیدانی قهرمانی جهان روسیه ۲۰۱۳

ایالات متحده آمریکا نیز با ۶ طلا، ۱۳ نقره و ۶ برنز و مجموع ۲۵ مدال رنگارنگ دوم شد و جامائیکا به لطف ورزشکاران سریع خود در هر دو بخش مردان و زنان، با کسب شش طلا، ۲ نقره و ۱ برنز و در مجموع با ۹ مدال در جایگاه سوم قرار گرفت.

در جدول توزیع مدال ها، کنیا،‌ آلمان، اتیوپی و بریتانیا در جایگاه چهارم تا پنجم قرار گرفتند.

جمهوری چک و اوکراین مشترکا هشتم شدند و فرانسه در جایگاه دهم ایستاد.

در مجموع ۲۰۶ کشور حاضر در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان، تنها ۳۳ کشور موفق به کسب مدال شدند.

در قاره آسیا نیز تنها ورزشکاران کشورهای چین، قطر و ژاپن موفق به کسب مدال در این پیکارها شدند.

چین با یک نقره، و سه برنز در جایگاه ۲۲ جهان ایستاد و نقره این کشور  در ماده پیاده روی ۲۰ کیلومتر مردان بدست آمد و سه برنز دیگر در مواد پرتاب وزنه زنان، ۲۰ کیلومتر پیاده روی زنان و پرتاب چکش زنان کسب شد.

قطری ها هم به لطف تک مدال نقره عیسی برشیم در پرش ارتفاع در جایگاه ۲۶ جهان ایستادند.

ژاپن نیز با تک برنز کایاکو فوکوشی در ماراتن زنان در جایگاه ۳۳ جهان قرار گرفت.

در این دوره از مسابقات، ورزشکاران ۹۰ کشور با سهمیه وایلد کارت درمسابقات حاضر شدند و تیم ملی کشورمان از جمله کشورهایی بود که موفق شده بود هفت سهمیه مسابقات را بدست آورد اما به دلیل مصدومیت و مشکلات دیگر تنها با چهار ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد

 

تیم ملی دوومیدانی روسیه در پایان این پیکارها که به مدت ۱۰ روز در شهر مسکو پایتخت روسیه جریان داشت،‌
در مجموع با تصاحب ۱۷ مدال رنگارنگ (۷ طلا، ۴ نقره و ۶ برنز) به مقام قهرمانی رسید و به سلطه آمریکا در این ورزش پایان داد.
ایالات متحده آمریکا نیز با کسب ۲۵ مدال (۶ طلا، ۱۳ نقره و ۶ برنز) دوم شد و جامائیکا به لطف ورزشکاران سریع خود در هر دو قسمت مردان و زنان با مجموع ۹ مدال (۶ طلا، ۲ نقره و یک برنز) در جایگاه سوم قرار گرفت.
در جدول توزیع مدال ها، تیم های کشورهای کنیا،‌ آلمان، اتیوپی و بریتانیا در جایگاه چهارم تا پنجم قرار گرفتند.
جمهوری چک و اوکراین مشترکا هشتم شدند و فرانسه در جایگاه دهم ایستاد.
در مجموع تیم های ۲۰۶ کشور حاضر در مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در روسیه، فقط ۳۳ کشور موفق به کسب مدال شدند.
در قاره آسیا نیز فقط ورزشکاران کشورهای چین، قطر و ژاپن موفق به کسب مدال در این پیکارها شدند.
چین با یک مدال نقره و سه برنز در جایگاه ۲۲ جهان ایستاد، مدال نقره این کشور در ماده پیاده روی ۲۰ کیلومتر مردان بدست آمد و سه مدال برنز در مواد پرتاب وزنه زنان، ۲۰ کیلومتر پیاده روی زنان و پرتاب چکش زنان کسب شد.
قطری ها هم به لطف تنها مدال نقره «عیسی برشیم» در پرش ارتفاع در جایگاه ۲۶ جهان ایستادند.
ژاپن نیز با تنها مدال برنز «کایاکو فوکوشی» در دوی ماراتن زنان در جایگاه ۳۳ جهان قرار گرفت.
در این مسابقات، ورزشکاران ۹۰ کشور با سهمیه وایلد کارت
حاضر شدند و تیم ملی دوومیدانی ایران از جمله کشورهایی بود که موفق شده بود هفت سهمیه مسابقات را بدست آورد اما به دلیل مصدومیت و مشکلات دیگر، فقط با چهار ورزشکار در این رقابت ها شرکت کرد.
اما در آخرین روز این مسابقات، یکشنبه شب فینال مواد باقیمانده نیز برگزار شد و جامائیکایی ها به لطف ورزشکاران سرعتی خود توانستند خود را تا جایگاه سوم بالا بکشند و بالاتر از بسیاری از کشورهای صاحب نام در دوومیدانی جهان همچون آلمان و بریتانیا قرار بگیرند.
البته ورزشکاران کنیا و اتیوپی هم در این مسیر موفق عمل کرده و جایگاه های چهارم و ششم جهان را از آن خود کردند.
** مدال طلای پرتاب نیزه زنان به آلمان رسید
کریستیان اوبرگ فول از آلمان در ماده پرتاب نیزه زنان با ۶۹ متر و ۵ سانتیمتر به مدال طلا رسید، کیمبرلی مایکل از استرالیا با ۶۶ متر و ۶۰ سانتیمتر دوم شد و ماریا اباکووا از روسیه با ۶۵ متر و ۹
سانتیمتر به مدال برنز اکتفا کرد.
در این ماده ۱۲ ورزشکار جواز حضور در مرحله نهایی را پیدا کرده بودند.
** مدال طلای پرش سه گام مردان به فرانسه رسید
تدی تامقو از فرانسه با رکورد ۱۸ متر و ۴ سانتیمتر به مدال طلای ماده پرش سه گام مردان دست یافت،‌ پدرو پابلو پیچاردو از کوبا با ۱۷ متر و ۶۸ سانتیمتر به مدال نقره رسید و ویل کلی از آمریکا با ۱۷متر و ۵۲ سانتیمتر به مدال برنز بسنده کرد و بهترین رکورد این فصل خود را برجای گذاشت.
** دونده کنیا در دوی ۱۵۰۰ متر، آمریکا و روسیه را گرفت
دونده کنیا با پیشی گرفتن از ورزشکاران آمریکا و روسیه که به شدت بر سر مقام نخست این رقابت ها تلاش می کردند، به مدال طلا رسید.
اسبل کیپروف با طی کردن مسافت ۱۵۰۰ متر در مدت زمان سه دقیقه و ۳۶ ثانیه و ۲۸ صدم ثانیه به مدال خوش رنگ طلا دست یافت.
پس از او، متیو سنتروویتز از آمریکا با سه دقیقه و ۳۶ ثانیه و ۷۸ صدم ثانیه مدال نقره را از آن خود کرد و جوهان کرونج از روسیه با سه دقیقه و ۳۶ ثانیه و ۸۳ صدم ثانیه به مدال برنز اکتفا کرد.
** یونیک جیپکوویچ کنیایی، مدال طلای دوی ۸۰۰ متر زنان را بر گردن انداخت
یونیک جیپکوویچ از کنیا موفق شد مدال طلای دوی ۸۰۰ متر زنان را با طی کردن مسیر در مدت زمان یک دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۳۸ صدم ثانیه از آن خود کند.
ماریا ساوینووا از روسیه با یک دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۳۸ صدم ثانیه به مدال نقره رسید و برندا مارتینز از آمریکا با یک دقیقه و ۵۷ ثانیه و ۹۱ صدم ثانیه به مدال برنز اکتفا کرد.
** مدال های طلای دوی چهار در ۱۰۰ متر مردان و زنان در دستان جامائیکایی ها
اما پرونده مسابقات دوومیدانی قهرمانی جهان در روسیه با برگزاری رقابت دوی چهار در ۱۰۰ متر امدادی مردان و با حضور «یوسین بولت» سریع ترین مرد جهان بسته شد.
پیش از مسابقه مردان، مسابقه زنان این ماده برگزار شد و در هر دو قسمت، مردان و زنان سریع جامائیکا به مدال طلا رسیدند تا بار دیگر ثابت کنند، سریع ترین ورزشکاران جهان در جامائیکا متولد می شوند.
در دوی چهار در ۱۰۰ متر زنان، تیم جامائیکا با ۴۱ ثانیه و ۲۹ صدم ثانیه به مدال طلا رسید،‌ فرانسه با ۴۲ ثانیه و ۷۳ صدم ثانیه مدال نقره گرفت و آمریکا با ۴۲ ثانیه و ۷۵ صدم ثانیه به مدال برنز اکتفا کرد.
در دوی چهار در ۱۰۰ متر مردان هم جامائیکایی ها با زمان ۳۷ ثانیه و ۳۶ صدم ثانیه به مدال طلا دست یافتند.
آمریکا که جاستین گاتلین نفر دوم دوی ۱۰۰ متر مسابقات قهرمانی جهان را در اختیار داشت، با ۳۷ ثانیه و ۶۶ صدم ثانیه دوم شد و کانادا با کمک جاستین وارنر با طی کردن مسیر در مدت زمان ۳۷ ثانیه و ۹۲ صدم ثانیه به مدال برنز رسید.

مسابقات در مواد زیر برگزار میشه هم در قسمت بانوان و هم در قسمت مردان

دوهای سرعت:۱۰۰ و ۲۰۰ و ۴۰۰ متر
دوهای استقامت:۸۰۰ و ۱۵۰۰ و ۵۰۰۰ و۱۰۰۰۰ متر

دوهای با مانع:۱۱۰ و ۴۰۰ و ۳۰۰۰ متر

پرتاب ها:پرتاب وزنه -پرتاب چکش-پرتاب دیسک-پرتاب نیزه

پرش ها:پرش طول-پرش ارتفاع-پرش سه گام-پرش با نیزه

سایر رقابت ها:دوی ماراتن-پیاده روی ۲۰ و ۵۰ کیلومتری-رشته دهگانه-دوی ۴*۱۰۰ تیمی-دوی ۴*۴۰۰ تیمی

توضیحات:پیاده روی ۵۰کیلومتر زنان برگزار نمیشود.
ورزش ۷گانه به جای ۱۰ گانه در مواد مسابقاتی بانوان جای دارد.
دوی ۱۰۰ متر با مانع به جای ۱۱۰ متر با مانع برای بنوان برگزار میشود.

انتقاد دیاک از برگزار کنندگان دو و میدانی مسکو

لامین دیاک رییس اتحادیه بین المللی فدراسیون های دوومیدانی(یاف)ازبرگزارکنند گان رقابتهای قهرمانی جهان درمسکو به خاطر عدم تبلیغ کافی برای این رویداد ورزشی انتقاد کرد.

به گزارش پایگاه خبری اینساید دگیم، قراراست این رقابتها از ۱۰ تا ۱۸ اوت ( ۱۹ تا ۲۷ مرداد) در ورزشگاه لوژنیکی برگزار شود که بزرگترین رویداد دو ومیدانی در روسیه از زمان برگزاری بازیهای المپیک ۱۹۸۰ است.

این مسابقات بین رقابتهای یونیورسیاد ۲۰۱۳ والمپیک وپارالمپیک زمستانی ۲۰۱۴در سوچی قرار دارد ودیاک از این نگران است که رقابتهای قهرمانی دو و میدانی مورد کم توجهی قرار گیرد و به کاهش فروش بلیت بیانجامد.

دیاک که به منظورشرکت درنشست شورای تصمیم گیرنده اتحادیه بین المللی دو و میدانی به روسیه رفته است، گفت اشاره زیادی به یونیورسیاد شده است.

وی افزود در یک گردهمایی ورزشی در قازن ، پوتین رییس جمهور و مدودوف نخست وزیر فقط در باره قازان و سوچی صحبت می کردند.

دیاک در دیدار با شهردار مسکو این هشدار را مطرح کرد وگفت میزبانی موفقیت آمیز یک مسابقه نیازمند تبلیغ آن است.

گنجایش ورزشگاه لوژنیکی برای این مسابقات به ۵۰ هزار نفر کاهش یافته است.

اکتبر گذشته دیاک به مقامات روسی هشدار داد فروش بلیت بزرگترین چالش آنهاست.

قرار است بیش از ۴ هزار ورزشکار و میهمان رسمی از ۲۱۲کشور در رقابتهای قهرمانی شرکت کننند. انتظار می رود بیش از ۴۰۰ هزار نفر تماشاگر این مسابقات باشند.

قراراست گنجایش ورزشگاه لوژنیکی که میزبان المپیک ۱۹۸۰ بوده برای رقابتهای دو و ومیدانی به ۷۸ تا ۵۰ هزار کاهش یابد.

برگزارکنندگان این مسابقات مدعی هستند تاکنون ۲۳ هزاربلیت این مسابقات به فروش رفته است.

میخاییل بوتوف دبیرکل فدراسیون دو و میدانی روسیه گفت انتظار می رود در هر جلسه رقابتها ۵۰ هزار تماشاگر به ورزشگاه بیایند.

وی افزود: پر کردن ورزشگاه اولویت اصلی ماست.

سرگئی بوبکا نایب رییس فدراسیون بین المللی دو و میدانی که مسئول کمیسیون هماهنگی است با تاکید براهمیت حضورانبوه تماشاگران گفت:موفقیت رقابتهای قهرمانی جهان بستگی به تعداد صندلی هایی دارد که پر می شود.

نگاهی به عملکرد ضعیف دوومیدانی ایران در مسابقات جهانی/ رکوردهایی که دور شدند!

چهاردهمین دوره مسابقات جهانی دوومیدانی در حالی به میانه راه رسیده که دوومیدانی کاران ایران ، رقابت های خود را با نتایج دور از انتظار به پایان رساندند.

 

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، چهار روز دیگر از مسابقات جهانی دوومیدانی در روسیه باقی است، اما پرونده این رقابت ها برای دوومیدانی کاران ایران بسته شده است. این بار کاروان ایران با بیشترین سهمیه ورودی و بدون وایلد کارت به این مسابقات رسید اما نتوانست درمقایسه با دوره گذشته نمره قابل قبولی بگیرد تا در غیاب احسان حدادی، دارنده مدال نقره پرتاب دیسک المپیک لندن، عقبگرد و واقعیت های دوومیدانی ایران به چشم آید.

 

هنوز از مسابقات قهرمانی آسیا و نتایج دور از انتظار ملی پوشان زمان زیادی نگذشته است. عملکرد ضعیف بهترین دوومیدانی کاران ایران در هند حرف و حدیث های بسیاری به همراه داشت و انتقاداتی را متوجه فدراسیون و ورزشکاران کرد. حتی وضعیت بد آب و هوا درمحل برگزاری مسابقات یکی از دلایل ناکامی ورزشکاران عنوان شد.

 

فدراسیون دوومیدانی پس از پایان رقابت های آسیایی فرصت چندانی نداشت تا دوومیدانی کاران را برای حضور درمسابقات جهانی به سطح ایده آل برساند اما این امیدواری وجود داشت که علاوه بر شانس کسب مدال حدادی در این رقابت ها ، رضا قاسمی، حسن تفتیان، لیلا رجبی، محمود صمیمی و ابراهیم رحیمیان برای تکرار رکوردهای خود در این رقابت ها تلاش کنند. ایران با این که می توانست ۶ ورزشکار را در این رقابت ها داشته باشد، در نهایت احسان حدادی را به دلیل آن چه که خود نداشتن آمادگی لازم عنوان کرده بود و لیلا رجبی را در پرتاب وزنه به دلیل آسیب دیدگی در ترکیب نفرات اعزامی نداشت تا این رقابت بیشتر مسابقه ای برای کسب تجربه دوومیدانی کاران باشد.

 

اما به جز حدادی، سجاد مرادی از غایبان بزرگ ورزش ایران در رقابت های جهانی روسیه محسوب می شد. مرادی تنها دوومیدانی کار ایران است که در چهار دوره متوالی در مسابقات جهانی حضور داشته است. او که با شش مدال طلا، نقره و برنز پر افتخارترین دونده ایران در آسیاست، بر خلاف انتظارات نتوانست این بار جواز حضور در مسابقات جهانی را به دست آورد.

 

آن چه که در مسابقات جهانی روسیه برای ملی پوشان ایران اتفاق افتاد نشان می دهد که قصه مشکلات موجود در تیم ملی سری دراز دارد که برای حل آن نیازمند برنامه ریزی و حتی تغییر در رفتار فدراسیون و ورزشکاران است . این یک واقعیت است که نبود کافی منابع مالی در فدراسیون ها مشکلات بسیاری را متوجه ورزشکاران کرده است اما برخی از ملی پوشان هم در ناکامی هایشان آنقدرها بی تقصیر نیستند و به نظر می رسد آنطور که باید نگاه حرفه ای به ورزش حرفه ای خود ندارند! این که عنوان می شود علی رغم نظر مربی یک دونده اصرار داشته در دو ماده مسابقه دهد یا ورزشکاری در زمان باقی مانده تا مسابقات جهانی، سفر شخصی خود را به تمریناتش ترجیح می دهد از جمله این رفتارهای غیر حرفه ای است که نه ورزشکار آنها را رعایت می کند و نه فدراسیون اهرم قدرتی برای کنترل ورزشکاران ایجاد کرده است.

 

آنچه در ادامه می خوانید نگاهی به عملکرد دوومیدانی کاران ایران در مسابقات جهانی است که از سال ۱۹۸۳ تا کنون هر دو سال یکبار برگزار شده است:

 

مسابقات جهانی ۲۰۱۳- روسیه

 

دوی ۱۰۰ متر

 

دوهای سرعت دوومیدانی پر طرفدارترین ماده های این رشته محسوب می شوند که در مسابقات جهانی هم نگاه ویژه ای به ماده های ۱۰۰ و ۲۰۰ متر وجود دارد. ایران در چهاردهمین دوره این رقابت ها پس از ۲۰ سال با دو نماینده در ماده ۱۰۰ متر حضور داشت.

 

رضا قاسمی : این دونده که با رکورد ۱۰ ثانیه و ۱۶ صدم ثانیه در جام کازانوف قزاقستان جواز حضور در مسابقات جهانی را به دست آورده بود، اما در مسابقات جهانی روسیه زمان ۱۰ ثانیه و ۴۶ صدم ثانیه را ثبت کرد و با رکوردی دور از انتظار در گروه خود بین هفت دونده ششم شد.

 

 

حسن تفتیان: تفتیان به عنوان دونده ای جوان با درخشش در جام کازانف علاوه بر مدال طلا، رکورد ایران را بهبود بخشید و با ورودی A به مسابقات جهانی رسید. او تنها با اختلاف یک صدم ثانیه عنوان سرعتی ترین دونده ایران را از قاسمی ربود اما در مسابقات قهرمانی آسیا دچار آسیب دیدگی شد و نتوانست نتیجه مطلوبی بگیرد. او در مسابقات جهانی هم با رکورد ۱۰ ثانیه و ۵۷ صدم ثانیه درگروه هشت نفره خود عنوان آخری را به دست آورد.

 

 

 

دوومیدانی

 

پرتاب دیسک

 

بزرگترین شانس ایران برای کسب مدال این ماده بود که با نبود حدادی ، انتظارات بیشتر معطوف به کسب رکوردی قابل دفاع از سوی محمود صمیمی به عنوان تنها پرتابگرایران بود.

 

محمود صمیمی: این پرتابگر با این که با رکورد ۶۴ متری به روسیه رسید در دو مسابقه اخیرش یعنی مسابقات قهرمانی آسیا و مسابقات دانشجویان جهان دور از حد انتظار ظاهر شد. صمیمی در هند یکی از امیدهای کسب مدال بود اما در رقابت های آسیایی رکوردش به مرز ۶۱ متر هم نرسید و درمسابقات جهانی دانشجویان پرتابش حدود ۵۹ متر بود. در مسابقات جهانی روسیه هم توقع نمی رفت که صمیمی در این رقابت ها رکورد ۵۷ متر و ۷۷ سانتی متر را بزند و در گروه A بین ۱۵ شرکت کننده در پله آخر قرار بگیرد.

 

 

 

دوومیدانی

 

پیاده روی ۲۰ کیلومتر

 

ابراهیم رحیمیان: رحیمیان اولین دونده ایرانی بود که ورودی مسابقات جهانی روسیه را به دست آورد و فرصت کافی برای آماده سازی خود تا زمان برگزاری این رقابت ها داشت اما این فرصت هم باعث نشد رحیمیان بتواند از رکورد شخصی خود در این مسابقات دفاع کند. این دونده المپیکی ایران در نهایت با زمان یک ساعت و ۳۵ دقیقه و ۴۶ ثانیه در رتبه ۵۲ قرار گرفت که این زمان ۱۴ دقیقه با رکورد شخصی اش فاصله داشت.

 

 

 

دوومیدانی

 

مسابقات جهانی دوومیدانی ۲۰۱۱ – کره جنوبی

 

پرتاب دیسک

 

1- رابرت هارتینگ – آلمان – ۶۸ متر و ۹۷ سانتی‌متر

۲- گرد کانتر – استونی – ۶۶ متر و ۹۵ سانتی‌متر

۳- احسان حدادی – ایران – ۶۶ متر و ۸ سانتی‌متر

۱۲ – محمد صمیمی – ایران – ۶۱ مترو ۱۰ سانتی متر (گروه B)

 

دوی ۸۰۰ متر

 

سجاد مرادی (مرحله مقدماتی): یک دقیقه و ۴۶ ثانیه و ۱۶ صدم ثانیه چهارم شد

 

پرتاب وزنه

 

امین نیکفر (مرحله مقدماتی در گروه B با ۱۹ متر و ۱۸ سانتی‌متر بین ۱۳ پرتابگر دوازدهم شد.

 

پرتاب چکش

 

کاوه موسوی (مرحله مقدماتی در گروه A با ۶۸ متر و یک سانتی‌متر در بین ۱۸ پرتابگر، هجدهم شد.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۲۰۰۹ – برلین

 

800 متر

 

سجاد مرادی(مرحله مقدماتی): با زمان یک دقیقه و ۴۷ ثانیه و ۶۸ صدم ثانیه چهارم شد.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۲۰۰۷ – ژاپن

 

800 متر

 

سجاد مرادی(مرحله مقدماتی) : با زمان یک دقیقه و ۴۶ ثانیه و ۷۳ صدم ثانیه ششم شد.

 

1500 متر

 

سجاد مرادی (مرحله مقدماتی): با زمان ۳ دقیقه و ۴۱ ثانیه و ۴۹ صدم ثانیه بین ۱۴ دونده دهم شد.

 

پرتاب دیسک

 

احسان حدادی(مرحله مقدماتی در گروه دوم): با ۶۲ متر و ۷۵ سانتی‌متر ششم شد.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۲۰۰۵ – فنلاند

 

800 متر

سجاد مرادی (مرحله مقدماتی در گروه ششم): با زمان یک دقیقه و ۴۷ ثانیه و ۱۸ صدم ثانیه دوم شد.

سجاد مرادی (مرحله نیمه نهایی ): با زمان یک دقیقه و ۴۵ ثانیه و ۸۸ صدم ثانیه ششم شد.

 

پرتاب دیسک

 

عباس صمیمی (مرحله مقدماتی در گروه اول): با ۶۰ متر و ۲۵ سانتی‌متر دوازدهم شد.

 

سال ۲۰۰۳ – فرانسه

 

800 متر

 

احسان مهاجر شجاعی(مرحله مقدماتی در گروه سوم): با زمان یک دقیقه و ۴۷ ثانیه و ۸۰ صدم ثانیه دوم شد. (مرحله نیمه نهایی): با زمان یک دقیقه و ۴۷ ثانیه و ۷۱ صدم ثانیه بین ۸ شرکت کننده هشتم شد.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۲۰۰۱ – کانادا

 

5 هزار متر مردان

 

جعفر باباخانی (مرحله مقدماتی ): با زمان ۱۴ دقیقه و ۱۴ ثانیه و ۴ صدم ثانیه بین ۱۷ شرکت کننده پانزدهم شد.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۱۹۹۹ – اسپانیا

 

پرتاب دیسک

 

عباس صمیمی (مرحله مقدماتی در گروه A با ۵۴ متر و ۲۱ سانتی‌متر بین ۲۰ شرکت کننده هفدهم شد.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۱۹۹۷ – یونان

 

ایران نماینده نداشت.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۱۹۹۵ – سوئد

 

5 هزار متر

 

حمید سجادی (مرحله مقدماتی و در گروه اول) : با زمان ۱۳ دقیقه و ۴۵ ثانیه و ۳۹ صدم ثانیه بین ۱۵ نفر نهم شد.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۱۹۹۳ – آلمان

 

100 متر مردان

 

عبدالصادق گرگانی(مرحله مقدماتی): با زمان ۱۰ ثانیه و ۶۷ صدم ثانیه در گروه خود پنجم شد.

 

200 متر مردان

 

یوسف دهمیری (مرحله مقدماتی): با زمان ۲۱ ثانیه و ۸۸ صدم ثانیه ششم شد.

 

400 متر

 

غلامرضا سیستانی (مرحله مقدماتی در گروه اول): با زمان ۴۸ ثانیه و ۲۷ صدم ثانیه بین ۷ شرکت کننده ششم شد.

 

 

1500 متر

 

حمید سجادی (مرحله مقدماتی): با زمان ۳ دقیقه و ۴۱ ثانیه و ۶۶ صدم ثانیه بین ۱۱ شرکت کننده هشتم شد.

 

5 هزار متر مردان

 

احمد زارع‌کار(مرحله مقدماتی): با زمان۱۴ دقیقه و ۴۸ ثانیه و ۷ صدم ثانیه بین ۱۵ شرکت کننده دوازدهم شد.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۱۹۹۱ – ژاپن

 

ایران نماینده نداشت.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۱۹۸۷ – ایتالیا

 

ایران نماینده نداشت.

 

مسابقات جهانی دوومیدانی سال ۱۹۸۳ – فنلاند

 

پرش ارتفاع

دومیدانی قهرمانی جهان

اردشیر قاندومی: مسابقه نداد.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید