مسابقات بوکس المپیک بارسلون 1992

مسابقات بوکس المپیک بارسلون ۱۹۹۲

تیم ملی بوکس ایران در این دوره از رقابتها پس از سه دوره غیبت با ترکیبی شش نفره حاضر بود که …

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه استثنایی مسابقات بوکس المپیک بارسلون ۱۹۹۲

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مسابقات بوکس آماتور وجذاب همراه با فینال های المپیک بارسلون ۱۹۹۲

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngاین مجموعه شامل بیش از ۶  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngتحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.pngلیست کامل فیلم های بوکس

————————————————————————————————–———————–———————–

بوکس المپیک بارسلون ۱۹۹۲

 

 مسابقات بوکس المپیک بارسلون ۱۹۹۲

 

تیم ملی بوکس ایران در این دوره از رقابتها پس از سه دوره غیبت با ترکیبی شش نفره حاضر بود که نتوانست نتیجه ی خوبی کسب کند که البته با حرکت علی اصغر کاظمی نام بوکس در اذهان ماندگار شد! انوشیروان نوریان،‌ یوسف خاطری، سیامک ورزیده، علی اصغر کاظمی، مرتضی شیری و ایرج کیارستمی نمایندگان ایران بودند که همگی در همان دور اول از دور رقابتها کنار رفتند. این در حالی است در بین تیم های ایران در ادوار گذشته حداقل یک بوکسور توانسته بود به دور دوم راه پیدا کند اما این بار این اتفاق هم نیفتاد!

 

البته ماندگاری بوکس ایران در این رقابتها در اذهان عمومی به خاطر این عملکرد ضعیف نبود بلکه به خاطر کار علی اصغر کاظمی بود که بدون دستکش روی رینگ المپیک حاضر شد و داوران او را از مبارزه منع کرده و بازنده اعلام کردند.

 

طبق قوانین برگزاری بازیهای المپیک هیچ بوکسوری نمی تواند با دستکش شخصی خود در بازیها شرکت کند و ورزشکاران باید دستکش هایی را در مسابقات استفاده کنند که کمیته ی برگزاری مسابقات به آنها می دهد. جریان بدون دستکش حاضر شدن کاظمی روی رینگ گویا به دیر آمدن اتوبوس حامل ورزشکاران از دهکده بازیها و در نتیجه دیر رسیدن به سالن مسابقات بود. البته این مساله به برنامه ریزی مسئولان تیم بازمی گشت. علی اصغر کاظمی که در آن بازیها کاپیتان تیم ملی بود، مقابل اصغر علی از تیم پاکستان بدون دستکش حاضر شد. کاظمی بعدها به عنوان سرمربی تیم ملی ایران هم انتخاب شد.

المپیک بارسلون

داستان بارسلون خودشیرینی میزبان بود اصغر کاظمی: قول دادن در بوکس اشتباه است
یکی از عجیب‌ترین و همچنین تلخ‌ترین حوادث بوکس ایران را به نام خود ثبت کرده است؛ وقتی در اوج تجربه و توانایی روی رینگ شهر بارسلون در المپیک ۱۹۹۲ قرار گرفت و آن هم بدون دستکش! اصغر کاظمی آخرین نماینده بوکس ایران در المپیک بارسلون بود که در روز مسابقه با کارشکنی مسوولان اتفاق عجیبی رخ داد و هیچ دستکشی برای او وجود نداشت! داور هم بلافاصله روی رینگ آمد و دست حریف پاکستانی کاظمی را به عنوان برنده بالا برد! از آن زمان دقیقاً ۲۰ سال می‌گذرد. اصغر کاظمی بعد از فراموش کردن آن خاطره تلخ و پایان دوران بازیگری‌اش به جرگه مربیان پیوست و چندین سال مربی تیم ملی بوکس کشورمان بود تا اینکه قبل از رقابت‌های آسیایی جایش را به دورتسوف روس داد و اکنون از بیرون گود، وقایع بوکس ایران را نظاره می‌کند…

چیزی تا المپیک باقی نمانده است، شرایط بوکسورهای ایران را چطور ارزیابی می‌کنید؟
آنطور که می‌دانم شرایط خوبی دارند. هم علی مظاهری و هم سایر ملی‌پوشان تمرین‌های خوبی را پشت سر می‌گذارند و امیدوارم بتوانند نتیجه خوبی در لندن بگیرند.
به نظرتان وضعیت کدام‌یک از بوکسورها از بقیه بهتر است؟
علی مظاهری. او هم آمادگی بهتری دارد و هم مسیر آسان‌تری را پیش رویش می‌بیند. مظاهری با ۳ برد می‌تواند صاحب مدال برنز شود. این به دلیل خلوت بودن وزن او است و او باید بهترین استفاده را از این عامل ببرد. در سایر اوزان ورزشکاران ما باید حداقل ۴ برد پیاپی کسب کنند تا بتوانند نشان برنز این میدان بزرگ را کسب کنند. مظاهری کاپیتان تیم بوکس و همچنین پرچمدار کاروان کشورمان است و این امر می‌تواند آمادگی روحی روانی او را نیز بالا ببرد.
پس می‌توانیم از الان روی مدال او حساب کنیم؟
به هیچ وجه! اکنون کشتی که ورزش اول ما است قول صد درصد مدال نمی‌دهد چه برسد به بوکس. مدال گرفتن در بوکس به علت تک‌حذفی بودن کار بسیار دشواری است. ما هیچ کدام نباید از بوکس توقع مدال داشته باشیم و من هم تنها گفتم وضعیت مظاهری بهتر از دیگران است. هرکس با این شرایط قول مدال بدهد اشتباه کرده است! چه خود ورزشکاران چه مسوولان و مربیان.
بعد از بازی‌های آسیایی نهرودی جایگزین دورتسوف روس شد، به نظرتان این تغییر تأثیر مثبتی روی تیم ملی داشت؟
ببینید نهرودی یکی از کامل‌ترین و باتجربه‌ترین مربیان کشور است. او مربی خود من هم بوده و مربی فنی است. دورتسوف هم خوب کار می‌کرد و به نظر من تغییرات هرچه کمتر باشد بهتر است. ما باید یک مربی خوب بیاوریم تا مجبور نباشیم مدام در حال اعمال تغییرات باشیم.
به ۲۰ سال قبل برویم و ماجرای حضور شما در المپیک بارسلون!
همانطور که گفتید ۲۰ سال از آن روز و از آن اتفاق گذشته و بهتر است راجع به آن حرف نزنیم.
هنوز هم در مورد آن اتفاق برای همه ابهام وجود دارد!
آخر من چه بگویم؟ همه گفتند دستکش را با خود نبرده و تقصیر خودش بوده و… اما هیچ کس نگفت که بوکسور اصلاً حق ندارد با خود دستکش ببرد، حتی باند دست‌ها را نیز میزبان باید بدهد. در آن مسابقه هم من با حریف پاکستانی مسابقه داشتم و از قضا رییس فدراسیون جهانی نیز پاکستانی بود! این شد که میزبان برای خودشیرینی هم که شده این کارشکنی را انجام داد و من برای مسابقه دستکش نداشتم. همان زمان که من برای دستکش التماس می‌کردم، دو دستکش و کلاه دست هیأت ژوری بود اما آنها هم ورزشی عمل نکردند و سیاسی عمل کردند.

بوکس المپیک : بوکس آماتور : بوکس المپیک بارسلون : مسابقات بوکس المپیک بارسلون ۱۹۹۲ :

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید