مسابقات جهانی جودو برزیل 2013

مسابقات جهانی جودو برزیل ۲۰۱۳

رقابت‌های جودوی قهرمانی جهان از چهارم شهریور با حضور ۷۷۹ جودوکار از ۱۲۴ کشور جهان به مدت …

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png گلچینی از زیباترین مسابقات جهانی جودو برزیل ۲۰۱۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه استثنایی مسابقات همراه با  فینال ها و حاشیه  مسابقات جهانی جودو برزیل

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل  ۱۰  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ – ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.pngلیست کامل فیلم های جودو

————————————————————————————————–———————–———————–

مسابقات جهانی جودو برزیل

 

مسابقات جهانی جودو برزیل ۲۰۱۳ ریو دوژانیرو

بیست و نهمین دوره رقابت های جودو قهرمانی جهان با حضور ملی پوشان ایران در ریودوژانیرو برزیل پیگیری شد.
به گزارش پایگاه اختصاصی مسابقات ، این رقابت ها تا بامداد دوشنبه ۱۱ شهریور پیگیری می شود و نتایج و برنامه مسابقات به شرح زیر است :
** مردان :
* ۷۳- کیلوگرم :
۱- شوهی اونو از ژاپن
۲- اوگو لگران از فرانسه
۳- دیرک فان تیخل از بلژیک و دکس المونت از هلند
الیاس علی اکبری در دور اول استراحت کرد و در دور دوم برابر واکلاو سدمیدوبسکی از چک مغلوب و حذف شد.
سعید مولایی در دور اول استراحت کرد و در دور دوم ویکتور اسکفورتوف از امارات را پشت سر گذاشت اما در دور سوم برابر هوآنگ چون تا از چین تایپه با ضربه فنی مغلوب و حذف شد.
** زنان :
* ۵۷- کیلوگرم :
۱- رافائلا سیلوا از برزیل
۲- ماتری مالوی از آمریکا
۳- ولورا بدتی از اسلوونی و میریام پوپر از آلمان
در رده بندی مدالی مجموع زنان و مردان ژاپن با ۳ طلا یک نقره و ۲ برنز در صدر قرار دارد و برزیل با یک طلا یک نقره و یک برنز دوم و مغولستان با یک طلا و یک نقره سوم هستند.
** برنامه :
پنجشنبه ۷ و بامداد جمعه ۸ شهریور : ۸۱- کیلوگرم مردان و ۶۳- کیلوگرم زنان
جمعه ۸ و بامداد شنبه ۹ شهریور : ۹۰- کیلوگرم مردان و ۷۰- و ۷۸- کیلوگرم زنان
شنبه ۹ و بامداد یکشنبه ۱۰ شهریور : ۱۰۰- و ۱۰۰+ کیلوگرم مردان و ۷۸+ کیلوگرم زنان
فدراسیون بین المللی جودو اعلام کرد به قهرمانان هر وزن مردان و زنان در رنکینگ جهانی ۹۰۰ امتیاز تعلق می گیرد و به نفرات دوم ۵۴۰ ، سوم ۳۶۰ و به جودوکاهایی که پنجم می شوند ۱۸۰ امتیاز اعطا خواهد شد.
قرعه ۴ جودوکای ملی پوش دیگر ایران در این دوره به شرح زیر است :
* ۸۱- کیلوگرم :
سعید مرادی در دور اول به مصاف خورخه مارتینس از کوبا می رود و در صورت پیروزی در دور دوم با تومیسلاو ماریانوویچ جودوکای کروات خواهد رفت.
در همین وزن امیر قاسمی نژاد در دور اول با قرعه استراحت مواجه شد و در دور دوم با الیسیو هولو نماینده جودو آنگولا مصاف می دهد.
* ۱۰۰- کیلوگرم :
جواد محجوب از ایران در دور اول استراحت می کند و در دور دوم با برنده مبارزه لیث بو یعقوب از الجزایر (نفر سوم آفریقا در سال ۲۰۰۹) و سویب قربانوف از ازبکستان مصاف خواهد داد.
در اوزان۶۰- ، ۶۶- ، ۹۰- و ۱۰۰+ کیلوگرم و نیز بخش زنان ایران نماینده ندارد.
در مجموع ۲۶۰ جودوکا در بخش زنان و ۶۸۰ جودوکا در بخش مردان از ۱۲۳ کشور در این دوره حضور یافته اند.

رقابت‌های جودوی قهرمانی جهان از چهارم شهریور با حضور ۷۷۹ جودوکار از ۱۲۴ کشور جهان به مدت ۵ روز به میزبانی برزیل در ریودوژانیور برگزار می شود.
به گزارش ستارگان جودو ایران و به نقل از سایت فدراسیون جودو و کوراش، برزیلی ها که شش سال قبل میزبان این مسابقات بودند و با کسب سه مدال طلا عنوان قهرمانی را از آن خود کردند بعد از یک دوره رکود، یک بار دیگر میزبان این رقابت ها شده اند تا دوباره عنوان قهرمانی را در شهر میزبان المپیک ۲۰۱۶ به خود اختصاص دهند.

اما این دوره از مسابقات یکی به دلیل آنکه هر کشور می تواند در هر وزن حداکثر ۲ جودوکار را شرکت دهد با استقبال خوب کشورها مواجه شده است که وزن ۷۳- کیلوگرم با ۸۸ جودوکار شلوغترین وزن محسوب می شود، وزنی که از ایران نیز الیاس علی اکبری و سعید مولایی چهارشنبه ششم شهریور ماه به دیدار رقبای خود می روند.

در دو وزن اول، تیم کشورمان نماینده ندارد و پنجشنبه هفتم شهریور نیز در وزن ۸۱- کیلوگرم امیرقاسمی نژاد و سعید مرادی به روی تاتامی می روند. در این وزن هم ۸۱ جودوکار ثبت نام کرده اند.

جواد محجوب آخرین نماینده ایران است که شنبه نهم شهریور ماه در وزن ۱۰۰- کیلوگرم به مصاف رقبای خود می رود. در این وزن هم ۵۰ جودوکار حضور دارند.

اما در وزن ۶۰- کیلوگرم ۷۰ شرکت‌کننده ، در وزن ۶۶- کیلوگرم ۸۱ جودوکار ، در وزن ۹۰- کیلوگرم ۶۷ ورزشکار و در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم هم ۴۲ نفر به رقابت خواهند پرداخت. در مجموع ۴۸۰ جودوکار در بخش مردان و ۲۹۹ جودوکار در بخش زنان در ریور برای کسب ۶۴ مدال تلاش خواهند کرد.

در میان قدرتهای جودو جهان روسیه با ۲۶ جودوکار بیشترین شرکت کننده را دارد. روس ها در تمامی اوزان دو بخش مردان و زنان هر دو سهمیه خود را استفاده کرده است. برزیل میزبان ، ژاپن ، کره ، هلند ، آرژانتین و اکراین نیز ۱۸ جودوکار را شرکت داده اند.

بورکینافاسو، جیبوتی، استونی، فنلاند، گینه بیسائو، گینه، هنگ کنگ، رواندا، فیلیپین، فلسطین و ایسلند هم با یک شرکت کننده در این رقابت ها شرکت خواهند کرد.

جودوکاران اعزامی به مسابقات جهانی برزیل مشخص شدند

کادر فنی تیم ملی جودو اسامی پنج جودوکار اعزامی به مسابقات قهرمانی بزرگسالان جهان را اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، مسابقات جودوی قهرمانی بزرگسالان جهان چهار تا دهم شهریور ماه در ریودوژانیروی برزیل برگزار می‌شود که طبق تصمیم کادر فنی تیم ملی، پنج جودوکار ایران در این دوره از رقابت‌ها حضور خواهند داشت.

بر این اساس در وزن ۷۳- کیلوگرم الیاس علی اکبری و سعید مولایی ، ۸۱ – کیلوگرم سعید مرادی و امیر قاسمی نژاد و ۱۰۰ – کیلوگرم جواد محجوب جودوکاران اعزامی ایران به این مسابقات جهانی هستند.

مسعود حاجی آخوند زاده به عنوان مربی و آرش میراسماعیلی به عنوان سرپرست تیم اعزامی را همراهی خواهند کرد.

حاجی‌آخوندزاده: جودو با تیم ناقص به مسابقات جهانی برزیل می رود

مربی تیم ملی جودو تأکید کرد که تیم ملی ایران با نفرات کامل در مسابقات جهانی ۲۰۱۳ برزیل شرکت نخواهد کرد.

به گزارش پایگاه خبری – تحلیلی ایپون نیوز، مسعود حاجی‌آخوندزاده در گفت‌وگو با برنا اظهار داشت: برای شرکت در مسابقات جهانی برزیل از روز گذشته استارت کارمان را زدیم تا تمرینات بدنسازی را در مجموعه انقلاب و تمرینات تکنیکی را در تالار افراسیابی دنبال کنیم. با این حال، بعید به نظر می‌رسد تیمی کامل (۹ نفر) را با خود به برزیل ببریم.

قهرمان بازی‌های آسیایی بوسان تصریح کرد: باید نفراتی را به مسابقات جهانی ببریم که تا حدودی شانس مدال داشته باشند، اما در شرایط کنونی، برخی نفرات در بعضی اوزان این شرایط را ندارند.

حاجی‌آخوندزاده از مسابقاتی که می‌تواند برای تیم اعزامی به برزیل جنبه تدارکاتی داشته باشد هم سخن به میان ‌آورد: ما دو ورلدکاپ رومانی و استونی را خردادماه در پیش داریم که امیدوارم در یکی از آن‌ها حضور داشته باشیم. پس از آن، گرنداسلم مسکو برگزار می‌شود که میدان دیگری برای سنجش توانایی نفراتمان خواهد بود. با این اوصاف، باید صبر کنیم تا پس از پایان این تورنمنت‌ها ترکیب نهایی تیم اعزامی به مسابقات جهانی مشخص شود.

وی به شرایط کنونی محمدرضا رودکی، سنگین‌وزن پرامید جودو ایران، هم اشاره کرد: امیدوارم در سنگین‌وزن محمدرضا رودکی از بند آسیب‌دیدگی رهایی پیدا کند تا در تورنمنت‌های آتی تیم را همراهی نماید. محمدرضا یکی از خوب‌های جودو به شمار می‌رود که حضورش از نظر فنی برای مربیان و از نظر تجربی برای جوان‌ترهای تیم بسیار مفید است.

مسابقات جهانی جودو برزیل ریودوژانیرو

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید