مسابقات جهانی جودو روتردام 2009

مسابقات جهانی جودو روتردام ۲۰۰۹

برای نخستین بار در تاریخ پیکارهای جهانی جودو، تیم ملی جودو مردان ژاپن از کسب نشان طلا در عرصه‌…

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png گلچینی از زیباترین مسابقات جهانی جودو روتردام ۲۰۰۹

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه استثنایی مسابقات همراه با  فینال ها و حاشیه  مسابقات جهانی جودو روتردام

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل  ۸  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ – ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.pngلیست کامل فیلم های جودو

————————————————————————————————–———————–———————–

جهانی جودو روتردام

 

مسابقات جهانی جودو روتردام ۲۰۰۹

برای نخستین بار در تاریخ پیکارهای جهانی جودو، تیم ملی جودو مردان ژاپن از کسب نشان طلا در عرصه‌ی این مسابقات بازماند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، تیم ملی جودو ژاپن در بیست و ششمین دوره‌ی مسابقات جهانی جودو به میزبانی شهر روتردام هلند موفق به کسب سه نشان طلا و دو برنز در بخش بانوان و یک نشان نقره و یک برنز در بخش مردان شد که در تاریخ حضور این کشور در پیکارهای جهانی بی‌سابقه بوده است.

براساس این گزارش، مدال‌های طلای جودوی ژاپن در اوزان ۴۸-، ۵۲- و ۶۳- کیلوگرم بانوان بدست آمد. ضمن اینکه این تیم در دو وزن ۷۰- و ۷۸+ کیلوگرم بانوان نیز دو نشان برنز کسب کرد.

همچنین تک نشان نقره و برنز رده‌ی مردان نیز به ترتیب در اوزان ۶۰- و۱۰۰- کیلوگرم توسط “هیرائوکا” و “تاکاماسا” بدست آمد.

** فدراسیون بین‌المللی جودو در گزارشی اعلام کرد بیش از ۵۰ درصد مسابقات این دوره پیکارهای جهانی به میزبانی هلند با امتیاز ایپون به پایان رسیده است.

به گزارش ایسنا، براساس آمار ارایه شده در مجموع ۲۲۹ مسابقه انجام شده در بخش بانوان، ۵۳ درصد مسابقات با امتیاز ایپون به پایان رسیده که بیشترین ایپون‌ها ۷۸ درصد و در ۲۱ مبارزه‌ی وزن ۷۸+ کیلوگرم بوده که مجموعا شامل ۲۱ امتیاز ایپون می‌شود.

همچنین در بخش مسابقات مردان از مجموع ۳۵۱ مسابقه برگزار شده، ۲۱۸ ایپون توسط داوران اعلام شده است که شامل ۶۲ درصد مسابقات می‌شود.

بیشترین امتیازات ایپون مربوط به مسابقات رده‌ی سنگین وزن و در ۱۰۰+ کیلوگرم بوده است که شامل ۳۲ مبارزه، ۲۱ ایپون و ۷۱ درصد این مسابقات است.

** عملکرد جودوکاران مدال آور حاضر در مسابقات المپیک ۲۰۰۸ پکن و مسابقات جهانی ۲۰۰۷ در عرصه پیکارهای جهانی هلند از جمله مواردی است که فدراسیون بین‌المللی جودو آمار دقیقی را در این خصوص ارایه کرده است.

به گزارش ایسنا، براساس این گزارش در مسابقات رده‌ی بانوان سه جودوکار از مجموع هفت قهرمان المپیک در پیکارهای جهانی هلند مسابقه داده‌اند که از بین آنها تنها “ون تانگ” چینی در وزن ۷۸+ کیلوگرم توانست عنوان قهرمانی‌اش را تکرار کند.

در سایر مسابقات “دومیترو” از رومانی در پیکارهای ۴۸ کیلوگرم پنجم شد و “کوئین تاواله” از ایتالیا در پیکارهای ۵۷ کیلوگرم پس از انجام دومین مسابقه‌ی خود از دور مسابقات حذف شد.

در مسابقات رده‌ی مردان چهار قهرمان المپیک از مجموع هفت قهرمان حاضر در بازی‌های المپیک پکن در پیکارهای جهانی حاضر شدند که تنها “بیشکوف” از آلمان در مسابقات ۸۱ کیلوگرم به مدال برنز رسید. “چوی” از کره در مسابقات ۶۰ کیلوگرم در دومین مسابقه حذف شد، “اوچی‌شیبا” جودوکار ۶۶ کیلوگرم ژاپن به شکلی مشابه در دومین مسابقه حذف شد و “تسیره کیتزه” جودوکار ۹۰ کیلوگرم گرجستان که در مسابقات جهانی در رده‌ی ۱۰۰ کیلوگرم مسابقه می‌داد، در همان دور نخست شکست خورد و او نیز از مسابقات حذف شد.

همچنین در مقایسه‌ی مدال آوران مسابقات جهانی ۲۰۰۷ برزیل و عملکرد آنها در مسابقات جهانی ۲۰۰۹ هلند تنها در رده‌ی بانوان تنها “تانگ ون” قهرمان ۲۰۰۷ چینی مجددا امسال نیز به مقام قهرمانی رسید.

در مسابقات رده‌ی مردان شش قهرمان سال ۲۰۰۷ حضور داشتند که “درلی” از برزیل به دلیل مصدومیت در مسابقات ۶۶ کیلوگرم به توفیقی نرسید. علاوه بر این “هوکاس” از هلند در ۶۰ کیلوگرم در مسابقه‌ی اول شکست خورد.”کامیلو”ی برزیلی در ۸۱ کیلوگرم، “کورآ” جودوکار ۱۰۰ کیلوگرم برزیل نیز به توفیقی نرسیدند اما، “تدی راینر” جودوکار ۱۰۰+ کیلوگرم فرانسه و “وانگ” جودوکار ۷۳ کیلوگرم کره مجددا عنوان قهرمانی‌شان را تکرار کردند.

** تیم ملی جودو ژاپن به لحاظ کسب تعداد مدال‌های طلا موفق‌ترین تیم عرصه پیکارهای جهانی ژاپن بود به نحوی که با احتساب سه نشان طلای رده بانوان به مقام قهرمانی این پیکارها دست یافت.

به گزارش ایسنا، در این مسابقات به استثنای رده بانوان، در بخش مردان به جز کره که دو مدال طلا در اوزان ۷۳- و ۹۰- کیلوگرم کسب کرد، پنج مدال طلای باقیمانده بین ۵ کشور اوکراین، مغولستان، روسیه، قزاقستان و فرانسه توزیع شد.

در بیست و ششمین دوره مسابقات جهانی جودو به میزبانی هلند، مجموعا مدال‌ها بین ۲۶ کشور جهان توزیع شد که رده بندی کامل این مسابقات در پی می‌آید:

۱- ژاپن: ۳ طلا، یک نقره، یک برنز

۲- کره جنوبی: ۲ طلا، ۳ برنز

۳- فرانسه: ۲ طلا، یک برنز

۴- هلند: یک طلا، ۲ نقره

۵- روسیه: یک طلا، یک نقره، یک برنز

۶- اوکراین: یک طلا، یک نقره

۷- چین، کلمبیا، مغولستان و قزاقستان یک طلا

۱۱- کوبا و اسپانیا: ۲ نقره، یک برنز

۱۳- مجارستان: یک نقره، دو برنز

۱۴- بلاروس: یک نقره، یک برنز

۱۵- کره شمالی، پورتوریکو، انگلستان: یک نقره

۱۸: آلمان: چهار برنز

۱۹: مصر: ۲ برنز

قهرمانی اعجوبه فرانسوی

این فرانسوی ۲۲ ساله مدال برنز المپیک ۲۰۰۸ پکن، مدال طلای مسابقات جودوی قهرمانی جهان در سال‌های۲۰۰۷، ۲۰۰۹ و ۲۰۱۰، مدال نقره مسابقات جهانی ۲۰۱۰ توکیو در وزن آزاد، دو مدال طلای مسابقات جودوی قهرمانی اروپا و دو مدال طلای مسابقات جودوی قهرمانی جوانان جهان را در کارنامه افتخارت خود دارد. وی در همین مسابقات فرانسه همه رقبای خود را ضربه فنی کرد و در مجموع چیزی بیش از ۱۲ دقیقه مقابل پنج حریف خود تا کسب مدال طلا مبارزه کرد.

جهانی جودو روتردام

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید