مسابقات جهانی کاراته توکیو 1977

مسابقات جهانی کاراته توکیو ۱۹۷۷

اولین مدال کومیته تیمی و چهارمی دنیا در چهارمین دوره این پیکارها که بار دیگر در ژاپن برگزار شد

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png  مسابقات جهانی کاراته توکیو ۱۹۷۷

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png همراه با لحظات زیبا و جذاب اجرای فنون و تکنیک ها کاراته توکیو

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل بیش از ۲  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.png لیست کامل فیلم های کاراته

————————————————————————————————–———————–———————–

جهانی کاراته توکیو

 

مسابقات جهانی کاراته توکیو ۱۹۷۷

۱۹۷۷- اولین مدال کومیته تیمی و چهارمی دنیا در چهارمین دوره این پیکارها که بار دیگر در ژاپن برگزار شد ایران‌ توانست در زمره مدال آوران قرار گیرد. در آن سال تیم ایران به همراه فرانسه در بخش کومیته تیمی سوم شد و در رده بندی کلی در کنار فرانسه، اسپانیا و تایوان بر سکوی چهارم ایستاد. تیم هلند قهرمان، آلمان و انگلیس نایب قهرمان آن زمان شدند.جمشید سلیمی، هوشنگ اتحاد، محمود آرین خو، فرخ مشفق، علیرضا احسانی چند تن از اعضای کومیته تیمی ایران را تشکیل می دادند.

چهارمین دوره۱۹۷۷ میزبان توکیو- ژاپن

تعداد شرکت کننده: ۴۰۰ کاراته کار از ۴۰ کشور

بعد از هفت سال بار دیگر ژاپن میزبانی را به عهده گرفت . در جام چهارم و در کمال ناباوری ابداع کنندگان کاراته نه در بخش ایپون و نه در کومیته تیمی موفق به کسب مدال نشدند. در پیکارهای انفرادی هلند با روتهوف طلا گرفت. انگلستان به مدال نقره رسید و نمایندگان اسپانیا و چین تایپه در کنار هم روی سکوی سوم ایستادند. در کومیته تیمی هلندیها مدال طلا را از آن خود کردند، آلمان نایب قهرمان شد و ایران و فرانسه مشترکا به مقام سوم رسیدند. تیم ایران برای نخستین بار در مسابقات قهرمانی جهان شرکت کرد و در کومیته تیمی با ترکیب محمود آرین خو، جمشید سلیمی، هوشنگ اتحاد، علیرضا احسانی و محمود شیری به مدال برنز رسید.

تیم ایران ابتدا هند را ۴ بریک شکست داد سپس با حساب ۳ بر یک از سد آمریکا گذشت و در دور سوم اسپانیا را مغلوب کرد، در گام چهارم پس از تساوی ۲ بر۲ در امتیاز شماری تکنیکی با یک وازاری (نیم امتیاز) نتیجه را واگذار کرد. در آخرین مبارزه هم در مصاف با تیم فرانسه نتیجه بازی قبلی تکرار شد(۲بر۲ و شکست در امتیاز شماری تکنیکی) تا تیم ایران پایین تر از هلند و آلمان بر سکوی سوم قرار بگیرد. ایران تنها تیم قاره آسیا بود که جزو رده بندی قرار گرفت.

نخستین مدال کاراته ایران در مسابقات جهانی سال ۱۹۷۷ به دست آمد که تیم ایران درکومیته تیمی مدال برنز کسب کرد. تیم ایران به دلیل پیروزی انقلاب اسلامی و جنگ تحمیلی تا سال ۱۹۹۴ در مسابقات جهانی شرکت نکرد. در این سال که مالزی میزبان بود، دومین مدال برنز ایران توسط مهدی عموزاده در وزن ۶۰ کیلوگرم به دست آمد.

کاراته توکیو

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید