مسابقات جودو المپیک پکن 2008

مسابقات جودو المپیک پکن ۲۰۰۸

در نخستین روز رقابت های جودو المپیک مسعود حاجی آخوندزاده نماینده وزن ۶۰- کیلوگرم کشورمان…

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png گلچینی از زیباترین مسابقات جودو المپیک پکن ۲۰۰۸

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه استثنایی مسابقات همراه با  فینال ها و حاشیه  مسابقات جودو المپیک پکن

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل  ۸  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ – ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.pngلیست کامل فیلم های جودو

————————————————————————————————–———————–———————–

جودو المپیک پکن

 

مسابقات جودو المپیک پکن ۲۰۰۸

در نخستین روز رقابت های جودو المپیک مسعود حاجی آخوندزاده نماینده وزن ۶۰- کیلوگرم کشورمان در نخستین مسابقه خود از دور اول به مصاف ” روک گراک یسچ ” از اسلوونی رفت که با ضربه وازی پیروز شد اما در دومین مبارزه مقابل ” هو چوی” از کره جنوبی با قبول ضربه فنی تن به شکست داد و به گروه بازنده ها راه یافت.
حاجی آخوندزاده در اولین مسابقه از مرحله رپه شارژ جودو کار آرژانتینی ” میگوئل آلبارچین ” را مغلوب کرد و لی در مبارزه دوم مقابل ” ریشود سوبیروف ” ازبکستانی شکست را پذیرفت و از دور مسابقات حذف شد تا در مجموع با کسب دو پیروزی و دو باخت دستش از رسیدن به مدال کوتاه بماندواولین جودو کار ناکام ایران درمسابقات المپیک لقب بگیرد.
در دومین روز رقابت های المپیک ۲۰۰۸ پکن آرش میر اسماعیلی در وزن ۶۶- کیلوگرم به عنوان نماینده و سرگروه تیم ملی جودو ایران مبارزات خود را آغاز کرد و در نخستین مبارزه برابر جودوکاری از لهستان پس از تساوی یک بر یک در وقت معمول توانست با امتیاز طلایی پیروز شود.
میر اسماعیلی که یکی از شانس های کسب مدال جودو ایران محسوب می شد در دومین مسابقه برابر جودوکار ژاپنی که قهرمانی المپیک و جهان را با خود به یدک می کشید با دو امتیاز یوکو باخت و راهی گروه بازنده ها شد .
میر اسماعیلی در اولین مبارزه خود در گروه بازنده ها ” جاسینتو ” از دومنیکن را برد و دو مبارزه بعدی خودمقابل ” شریبوف ” ازبک با دریافت یک اخطار بیشتر حذف شد و همه را در انتظار کسب مدال المپیک گذاشت.
در سومین روز از مسابقات جودو المپیک علی معلومات در وزن ۷۳- کیلوگرم در اولین مبارزه خود به مصاف ” کانامورا ” از ژاپن رفت که طی یک رقابت نزدیک و فشرده موفق شد با ایپون از سد این جودوکار ژاپنی گذر کند و در دومین مسابقه با کسب امتیازات یوکو و وازاری ” ژائوبینه ” از پرتغال را مغلوب کرد تا اینکه امید ها برای حضور معلومات در مراحل بعدی زنده شود.
معلومات که نخستین حضور خود در رقابت های المپیک را تجربه می کرد در سومین رویارویی با جودو کاری از مغولستان با ضربه فنی توانست به مرحله نیمه نهایی صعود کند اما در این مرحله مقابل ” النور ممدی ” از آذربایجان شکست را متحمل شد و از راه یابی به فینال باز ماند.
در شرایطی که حضور معلومات تا این مرحله یک موفقیت محسوب می شد وی نتوانست در مبارزه خود با ” لئوناردو ” از برزیل مدال برنز را کسب کند و عدم کسب مدال در کاروان جودو ایران سه روزه شد.
در چهارمین بازی های تابستانی المپیک نماینده وزن ۸۱- کیلوگرم کشورمان حامد ملک محمدی در نخستین مسابقه خود در پکن موفق به شکست جودوکار اسلوونی شد و به مرحله یک شانزدهم نهایی راه یافت ولیکن در مبارزه بعدی با ” کاملیوتیاگو” از برزیل ضربه فنی شد و به گروه بازنده ها رفت که با عدم راه یابی جودوکار برزیلی به مرحله نیمه نهایی ملک محمدب شانس خود را برای کسب مدال برنز از دست داد تا ناکامی های ایران روند یکنواختی را دنبال کند.
در پنجمین روز رقابت های المپیک در وزن ۹۰- کیلوگرم نیز حسین قمی در اولین مسابقه با “آندری کاژ وشنوک ” از بلغارستان در حالی که هر دو جودو کاردر پایان وقت قانونی به تساوی رسیده بودند این جودو کار بلغارستانی بود که توانست با کسب امتیازات یوکو ، کوکا و وازاری با اقتدار قمی را از پیش رو بردارد.
جودو کار بلغارستانی پس از شکست ایزومی از ژاپن که قهرمان المپیک آتن بود نتوانست در نیمه نهایی از سد حرف خود گذر کند و بدین ترتیب با عدم راه یابی وی به فینال قمی هم از گردونه رقابت های المپیک حذف شد.
و سرانجام در آخرین روز رقابت های جودو المپیک محمد رضا رودکی در وزن ۱۰۰+ کیلوگرم تنها امید ایران برای کسب مدال بود تا اینکه کاروان جودو دست خالی به ایران باز نگردد اما رودکی هم نتوانست در مجموع مسابقات خود توفیقی کسب کندو آبروی از دست رفته را بخرد.
رودکی در نخستین مبارزه از سد ” یوری ریباک ” بلاروسی عبور کرد و در دومین مبارزه جودو کار ایسلندی را با ضربه فنی شکست داد اما در سومین رویارویی خود مقابل ” جیانی” از گرجستان با امتیازات یوکو و کوکا نتیجه را واگذار کردو راهی مرحله رپه شارژ شد.
رودکی در مرحله رپه شارژ در اولین مسابقه جودو کار آمریکایی ” دانیل مکورمیک ” را مغلوب کرد و در دومین مبارزه از این مرحله ” تمنوف ” روسی که برنز اتن راداشت مفلوب کرد ولیکن در آخرین مبارزه خود نتوانست از سد ” براسیون ” از کوبا عبور کند تا اینکه در نهایت به جایگاه پنجم برسد.
تمامی این نتایج در شرایطی برای جودوی ایران رقم خورد که تیم ملی جودو پیش از اعزام به این رقابت ها در چندین اردوی مشترک با کشورهای صاحب سبک اروپایی شرکت کرده بود و همه اعضای کادر فنی و مسئولان فدراسیون توان جسمی و روحی ملی پوشان را فراتر ازحد انتظار تلقی می کردند و اداعا داشتند که کسب مدال برای جودو در المپیک قابل انتظار استو باید منتظر درخشش جودو ایران در المپیک ماند.

جودو المپیک پکن

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید