کی 2

کی ۲

قله کی ۲ – قله کی ۲ ( K2 )   دومین کوه مرتفع دنیا ، در قسمت شمالی کشور پاکستان و هم مرز با کشور چین و در منطقه

 

q3 گلچینی از بهترین فیلم ها , صعودها و مستندهای قله کی ۲ ( کوه k2 )

 

q3 همراه با لحظات و صحنه های بسیار دیدنی از فیلم ها و مستندهای قله کی ۲ ( کوه k2 )

 

q3 این مجموعه شامل بیش از  ۱۲  حلقه فیلم است.

 

q3برای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با این شماره ها تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

.

q3  تحویل دو روزه درب منزل                                           q3  لیست کامل فیلم های صخره نوردی کوهنوردی

————————————————————————————————–———————–———————–

قله کی ۲ ( کوه k2 )

قله کی ۲ ( K2 )   دومین کوه مرتفع دنیا ، در قسمت شمالی کشور پاکستان و هم مرز با کشور چین و در منطقه قراقروم در هیمالیا به ارتفاع قله ی آن ۸۶۱۱ متر واقع شده است.
با نام مستعارش یعنی “کوهستان وحشی” مشهور است. شهرت آن به این خاطر است که از هر ۴ نفری که قصد صعود به این قله را داشته اند، ۱ نفر جان باخته است. پس از قله آناپورنا، کی ۲ دومین کوه مرگبار جهان است، اورست خواهر بزرگ کی ۲ خوانده می شود و تاکنون در زمستان صعود نشده است.

 

فیلم قله کی ۲ ( کوه k2 )

کوه K2 این هرم بزرگ بی شک سرسختترین قله ۸۰۰۰ متری است که هدف غایی بسیاری از کوهنوردان است. قله کی ۲ این هرم غول آسا، برجی است تنها واقع در منطقه قراقروم پاکستان و در راس یخچال بالترو قرار دارد. این قله در مرز پاکستان و چین در منطقه کاراکورام قرار دارد. ارتفاع بلند این کوه و قرار داشتن آن در عرض شمالی ۳۵ درجه موجب شده تا کی۲ دارای آب و هوایی متمایز از سایر کوههای قراقروم باشد، از این رو قله ای از سنگ پوشیده از یخ و برف با ۶ یال مخوف است.

K2 یا چوگوری (خدای کوهستانها به زبان محلی) یکی از مرگ آور ترین قله های جهان به علت عظمت آن و تلاشهای ناموفق بسیار در صعود به این قله به قاتل نیز معروف است.این کوهستان تا ارتفاع حدود ۶۰۰۰ متری کوهستانی صخره ای است و بعد از آن به اقیانوسی از برف تبدیل می شود.

صعود به کی ۲ یک هدف ارزشمند و بزرگ در کوهنوردی است، یکی از فنی ترین قله های  ۸۰۰۰ متری که بیشتر مسیر شیب ۴۵ درجه و در اکثر نقاط کوه آنرا نیازمند ثابت گذاری کرده. نیاز به ۲۵۰۰ متر طناب در جبهه جنوبی و ۵۰۰۰ متر در جبهه شمالی باعث شده تا اغلب تیمها به قصد صعود سبکبار به کوه بیایند و از طرفی عدم فعالیت باربرهای توانمند ارتفاع بر روی این کوه موجب می شود تا خود کوهنوردان مجبور به آماده کردن مسیر شوند و این امر بر خطرات صعود افزوده است، ۲۰۰ متر پایانی قله دشوارترین قسمت صعود باشد آنهم در ارتفاع ۸۰۰۰ متری و کمبود اکسیژن.

اورست در برابر «K2» تنها یک تفریح است. “رینهولد مسنر”

q3  لیست کامل فیلم های صخره نوردی کوهنوردی

خرید پستی مستند و صعود به قله کی ۲ ( کوه k2 )

در خرید پستی این محصول شما خواهید توانست از بهترین و سریع ترین سرویس پستی کشور در هر کجای ایران که باشید آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

خرید اینترنتی مستند و صعود به قله کی ۲ ( کوه k2 )

برای خرید اینترنتی این محصول میتوانید با شماره تلفن های بالا تماس بگیرید.شما با خرید اینترنتی در سریعترین زمان فیلم ها را درب منزل تحویل میگیرید.

دانلود مستند و صعود به قله کی ۲ ( کوه k2 )

مستند و صعود به  قله کی ۲ ( کوه k2 )

q3  لیست کامل فیلم های صخره نوردی کوهنوردی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید