گاشربروم ۲

گاشربروم ۲

گاشربروم ۲ (به آن K۴ هم می‌گویند) سیزدهمین کوه مرتفع در سطح خشکی‌های زمین شناخته می‌شود، که در منطقه گیلگیت

 

q3 گلچینی از بهترین فیلم ها , صعودها و مستندهای قله گاشربروم ۲ ( کوه گاشربروم ۲)

 

q3 همراه با لحظات و صحنه های بسیار دیدنی از فیلم ها و مستندهای قله گاشربروم ۲ ( کوه گاشربروم ۲)

 

q3 این مجموعه شامل بیش از  ۸  حلقه فیلم است.

 

q3برای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با این شماره ها تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

.

q3  تحویل دو روزه درب منزل                                           q3  لیست کامل فیلم های صخره نوردی کوهنوردی

————————————————————————————————–———————–———————–

قله گاشربروم ۲

گاشربروم ۲ (به آن K۴ هم می‌گویند) سیزدهمین کوه مرتفع در سطح خشکی‌های زمین شناخته می‌شود، که در منطقه گیلگیت از ایالت بلتستان کشور پاکستان واقع شده‌است و در نزدیکی مرز چین قرار دارد. این کوه بر روی رشته کوه گاشربروم‌ها و در کنار قله پنهان، گاشربروم یک قرار گرفته، گاشربروم ۲ سومین کوه مرتفع منطقه گاشربروم در رشته کوه قراقروم می‌باشد.

فیلم قله گاشربروم ۲ ( کوه گاشربروم ۲ )

مسیر رایج صعود به این قله جبهه جنوب غربی آن است که نسبتاً کم خطر تر می‌باشد. یک برنامه اکسپدیشن برای صعود حدود ۷ تا ۸ هفته‌ای با مجوزهای مورد نیاز در حدود ۷۵۰۰ دلار برای پنج صعود کننده هزینه دارد. گاشربروم ۲ را نخستین بار یک گروه اتریشی شامل یوزف لارش، فیتز موراوج و هانس ویلنپارت در تاریخ ۷ ژوئیه ۱۹۵۶ صعود کرد.
امروزه گاشربروم دو بعنوان راحتترین ۸۰۰۰ متری قراقروم یکی از پرطرفدارترین کوههای ۸۰۰۰ متری دنیا نیز می‌باشد و پس از اورست و چوآیو دارای بالاترین تعداد صعودها است. در سال ۱۹۸۲ گاشربرومII سه قربانی دیگر نیز گرفت، یکی از این افراد کوهنورد اطریشی نوربرت ولف، جسد وی توسط رینولد مسنر و دو کوهنورد پاکستانی یافت شد. اما آنها بی تفاوت از کنار وی گذشتند. این کار مسنر موجب شد تا مقالات زیادی علیه وی به چاپ رسد و او را کوهنوردی بنامند که از روی جسد سایرین پا بر فراز قلل می‌نهد. دو سال بعد، زمانیکه مسنر به همراه کمرلندر برای تراورس گاشربرومها به آنجا آمد، زمان زیادی را برای دفن نوربرت ولف صرف نمود. جالب آنکه تا آن روز کوهنوردان بسیاری نیز همانند مسنر و دو پاکستانی از کنار جسد ولف بی تفاوت گذشته بودند.

 

گاشربروم II در سال ۱۹۹۷ توسط تیم ملی کوهنوردی ایران فتح شد.” رسول نقوی”،” محمد حسن نجاریان” و “حمید رضا اولنج” فاتحان قله بودند. عظیم قیچی ساز،لیلا اسفندیاری، محمود هاشمی، حسین مقدم در سال ۱۳۹۰ این قله را صعود کردند.

 

q3  لیست کامل فیلم های صخره نوردی کوهنوردی

خرید پستی مستند و صعود به قله گاشربروم ۲

در خرید پستی این محصول شما خواهید توانست از بهترین و سریع ترین سرویس پستی کشور در هر کجای ایران که باشید آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

خرید اینترنتی مستند و صعود به قله گاشربروم ۲

برای خرید اینترنتی این محصول میتوانید با شماره تلفن های بالا تماس بگیرید.شما با خرید اینترنتی در سریعترین زمان فیلم ها را درب منزل تحویل میگیرید.

دانلود مستند و صعود به قله گاشربروم ۲

مستند و صعود به قله گاشربروم ۲

q3  لیست کامل فیلم های صخره نوردی کوهنوردی

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید