دانلود جو فریزر

بهترین مسابقات بوکس جو فریزر

مبارزه قرن نام گرفت , کلی برای اولین بار در زندگی  مغلوب شد.در راند پایانی باهوک چپ  جو فریزر

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه استثنایی بهترین مسابقات بوکس جو فریزر

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png همراه با حاشیه کامل   پشت صحنه ها و مصاحبه های پیش و بعد از مسابقه  جو فریزر

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngاین مجموعه شامل بیش از ۱۵  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngتحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.pngلیست کامل فیلم های بوکس

————————————————————————————————–———————–———————–

جو فریزر

 

بهترین مسابقات بوکس جو فریزر

در این مسابقه که مبارزه قرن نام گرفت , محمد علی برای اولین بار در زندگی ورزشی خود مغلوب شد.محمد علی در این مسابقه نه تنها نتیجه را واگذار کرد بلکه در راند پایانی با یک هوک چپ از جو فریزر (مرحوم ) , نقش بر زمین شد ولی او هرگز عقب نکشید و دوباره برخاست.

راند ۱۵ از مبارزه قرن ( محمد علی کلی Vs جو فریزر )

جو فریزر بوکسور اسطوره ای سنگین وزن جهان، متولد ۱۲ ژانویه ۱۹۴۴ در ۷ نوامبر ۲۰۱۱ بر اثر بیماری سرطان درگذشت.
جو فریزر در ۳ فوبریه ۱۹۷۰ در حال استراحت پس از تمرین در سری مسابقات Madison Square Garden

حضور محمد علی در مراسم خاکسپاری جو فریزر/جو قهرمان بود، نه راکی!

محمد علی (کلی) هم یکی از حاضران در مراسم خاکسپاری فریزبود، با کت و شلوار مشکی رنگ و عینک دودی. علی با بدن لرزان و ضعیفش از صندلی خود برخاست و سعی کرد با تمام انرژی خود به «اسموکینگ جو» ادای احترام کند.
بیماری بیرحم پارکینسون، سلامتی بدن محمد علی را به معنای واقعی کلمه غارت کرده است، طوری که او مجبور بود با حمایت اعضای خانواده اش بایستد و حرکت کند، از جمله همسرش «لونی» که دست او را گرفته بود.
حدود ۴۰۰۰ نفر در مراسم دو ساعته ای که در کلیسای « Enon Tabernacle » جمع شده بودند تا آخرین وداع خود را با جو فریزر انجام دهند. «یسی جکسون» کشیش این مراسم (و یکی از شخصیتهای معروف آمریکا) گفت: «جو دین خود را به این جهان ادا کرد و می تواند الگوی همه ما باشد، مردی معمولی با کلی کارهای غیرمعمول. او تا آخر عمر یک آدم خاکی باقی ماند. از او همواره به عنوان یک اسطوره بوکس و یک اسطوره انساندوستی یاد می شود. »
اینجا باید مجسمه جو باشد
جکسون در بخشی از سخنرانی خود گفت: «به آنها بگویید راکی قهرمان نبود، بلکه جو فریزر قهرمان بود.» اشاره او به فیلم «راکی» بود، فیلمی با موضوع بوکس که مجسمه شخصیت نقش اول آن در موزه فیلادلفیا قرار دارد، در زادگاه جو فریزر. جکسون گفت: «به آنها بگویید که راکی یک شخصیت خیالی بود و جو یک واقعیت محض. مشتهای راکی سرد و بی روح بودند و مشتهای جو، دود از کله حریفان بلند می کرد. راکی هرگز با علی یا هولمز رو به رو نشد و هرگز مزه خون خود را نچشید. قهرمانان بوکس در رینگ ساخته می شوند نه در فیلم. موزه فیلادلفیا باید مجسمه فریزر را در خود داشته باشد نه راکی را.» «مایک تایسون» دیگر قهرمان بوکس جهان نیز در پیامی ویدئویی با صدایی بغض آلود، با خانواده و دوستداران فریزر همدردی کرد.
«لری هولمز» دیگر قهرمان سابق بوکس سنگین وزن جهان هم در این مراسم حاضر بود تا همه حاضران به فریزر ادای احترام کنند، کسی که هفته گذشته و بعد از مبارزه ای کوتاه مدت با بیماری سرطان کبد، در سن ۶۷ سالگی درگذشت. هولمز هم با تمجید از دستاوردهای فریزر گفت: «جو فریزر یکی از بزرگترین مبارزان همه تاریخ است. شما تنها می توانید دو نفر را در این دسته بندی جا دهید و جو فریزر بدون شک یکی از آنهاست.»
مبارزه تاریخی با علی
فریزر قهرمانی های زیادی به دست آورد از جمله مدال طلای المپیک ۱۹۶۴، اما آنچه که بیش از همه نام او را بر سر زبانها انداخت سه مبارزه پرهیجان او با محمد علی بود. بیرحمی این دو نسبت به یکدیگر در سومین مبارزه شان در فیلیپین مشهودترین نکته آن نبرد تاریخی بود، نبردی که در راند چهاردهم آن، فریزر به اصرار مربی اش از ادامه مبارزه انصراف داد. گرچه زیر چشمهای فریزر در اثر مشتهای محمد علی کبود شده بود و او به سختی می توانست چشمانش را باز کند اما باز هم اصرار داشت که به مبارزه ادامه دهد، بعدها گفته شد که محمد علی تصمیم داشته در آن شب از ادامه مبارزه انصراف دهد اما منتظر شده تا ببیند فریزر چه واکنشی نشان می دهد و خوش شانس بود که مربی فریزر به او اجازه نداد که دیگر به مبارزه ادامه دهد تا محمدعلی برنده آن رقابت مرگبار باشد.

 

جو فریزر، اسطوره بوکس و قهرمان سابق سنگین‌وزن جهان، روز گذشته در پی نبردی سنگین با بیماری سرطان کبد در ۶۷ سالگی درگذشت. مرگ او که در فیلادلفیا رخ داد، روز دوشنبه توسط خانواده‌اش تأیید شد.

(فریزر اولین شکست عمر محمدعلی کلی را به او تحمیل می‌کند)

فریزر که با القاب SMOKIN’ JOE و BILLY BOY شناخته می‌شد، کار خود را در دهه ۶۰ شروع کرد و در سال ۱۹۶۴ موفق شد مدال طلای المپیک را به دست بیاورد. او به سرعت مدارج ترقی را در بوکس حرفه‌ای طی کرد تا این که در سال ۱۹۷۰ عنوان قهرمانی جهان را به دست آورد. اوج موفقیت او زمانی بود که در سال ۱۹۷۱ در رقابتی به یادماندنی موفق شد محمدعلی کلی افسانه‌ای را شکست دهد تا اولین نفری باشد که به این مهم دست می‌یابد. این نبرد بعدها به عنوان «نبرد قرن» نامیده شد. او با این پیروزی عنوان قهرمانی جهان را برای خود حفظ کرد. هر چند در دو نبرد بعدی آن دو، محمدعلی موفق شد هر دو بار فریزر را شکست داده و انتقام آن شکست را از او بگیرد.

نبرد سوم فریزر و محمدعلی که در مانیل فیلیپین برگزار شد، یکی از جذاب‌ترین رقابت‌های تاریخ بوکس به شمار می‌رود. در این نبرد، فریزر و محمدعلی ۱۴ راند تمام با قدرت در مقابل هم ایستادگی کردند تا این که در آغاز راند پانزدهم، در حالی که فریزر تصمیم به ادامه مسابقه داشت، مربی او از این امر جلوگیری کرد تا محمدعلی برنده این نبرد سنگین شود. کلی بعدها اذعان کرد که آن شب بیش از همیشه خود را نزدیک به مرگ احساس کرده است. رابطه جو فریزر و محمدعلی کلی به علت حرف‌هایی که زمانی کلی درباره فریزر به زبان آورده بود، سال‌ها خصمانه بود تا این که فریزر در مصاحبه‌ای اعلام کرد که علی را بخشیده و مشکلی با او ندارد. از آن طرف محمدعلی یکی از نخستین افرادی بود که به اعلام خبر بیماری فریزر واکنش نشان داد و گفت: «باور کردن این اخبار درباره جو سخت است و پذیرفتنشان سخت‌تر».

فریزر از سال ۱۹۷۰ به مدت سه سال عنوان قهرمانی جهان را در اختیار داشت تا این که با ظهور پدیده‌ای به نام جرج فورمن و با شکست مقابل او این عنوان را از دست داد. فریزر دیگر هیچ گاه نتوانست عنوان قهرمانی را پس بگیرد. در کارنامه او ۳۲ پیروزی (۲۷ برد به صورت ناک‌اوت) و ۴ شکست به چشم می‌خورد که دو تا از این شکست‌ها در مقابل محمدعلی کلی و دو تای دیگر در مقابل جرج فورمن رخ داد. او پس از دومین شکست مقابل فورمن در سال ۱۹۷۷ اعلام بازنشستگی کرد اما در سال ۸۱ برای آخرین به روی رینگ بوکس برگشت.

این مسابقه بدون این که برنده‌ای داشته باشد به پایان رسید. بنابراین برای تعیین برنده قرعه‌کشی صورت گرفت که قرعه به نام جو فریزر افتاد. جو فریزر که هوک‌های چپ افسانه‌ای او مشخصه اصلی بازی‌اش بودند (و محمدعلی را هم با ضربه هوک چپ شکست داد) در مجموع در ۴۶ فیلم سینمایی، مجموعه تلویزیونی و مستند در نقش خود ظاهر شد که از مشهورترین آن‌ها می‌توان به راکی (جان. جی آویلدسون، ۲۰۰۶) و مستند رودررو شدن با علی (پیت مک‌کورمک، ۲۰۰۹) اشاره کرد. به غیر از این آثار، کاراکتر جو فریزر در دو فیلم وجود داشته است که فیلم علی (مایکل مان) از دیگری معروف‌تر است. در این فیلم نقش فریزر را جو تونی بازی کرد که خودش یک بوکسور حرفه‌ای معروف است.

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید