لیگ جهانی والیبال 2013

ایران در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳

در این مسابقات تیم ایران به عنوان شگفتی ساز مسابقات شناخته شد وتیم های بزرگ اروپایی را شکست داد

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png همراه بازیباترین صحنه های مسابقات ایران در لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png شامل مسابقات ابران با روسیه کوبا آلمان ایتالیا صربستان هر تیم دوبازی با ایران برگزار کرده است.

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه زیبا شامل ۱۰ حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.png لیست کامل فیلم های والیبال

————————————————————————————————–———————–———————–

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳

 

نتایج لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳

 

*تیم ملی ایران فصل آینده هم در لیگ جهانی حضور خواهد داشت؟

هیچ تیمی از گروه‌های اول و دوم حذف نمی‌شود. تمام ۱۲ تیم این دو گروه در لیگ سال آینده هم حضور دارند. فقط شاید به خاطر امتیازهایی که گرفته‌اند، جابجا شوند اما هیچ کدام سقوط نمی‌کنند. اما در گروه سوم، دو تیم با وایلد کارت فدراسیون جهانی در لیگ جهانی حضور دارند. فدراسیون جهانی سیاستی را اتخاذ کرده و دو تیم را در اختیار خودش گذاشته. اولا اینکه فدراسیون جهانی قرار بود مصر را به لیگ جهانی امسال راه بدهد اما به خاطر مشکلات سیاسی که این کشور دارد، مصر را بیرون گذاشتند و پرتغال را به جای این کشور، وارد لیگ جهانی کردند. ثانیا خود ژاپن هم با وایلد کارت فدراسیون جهانی توانسته وارد لیگ جهانی شود. به خاطر اینکه ژاپن تبلیغ کننده والیبال است و پول خوبی دارد. تماشاگران و اسپانسرهای خوبی هم دارد. از سال ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۲ هم هرچه مسابقه جهانی بود، میزبانی‌اش را گرفته بود. اگر دقت کرده باشید هرچه مسابقه جهانی بود آنجا برگزار شد. چون آسیکس و میکاسا آنجا هستند. الان هم از گروه سوم یک تیم می‌رود به مرحله دوم و دو تا تیم هم سقوط می‌کنند.

*کلا ۶ تیم به مرحله بعدی لیگ جهانی می‌روند؟

بله. دو تیم از گروه اول صعود می‌کنند، دو تیم از گروه دوم و یک تیم هم از گروه سوم. آرژانتین هم که میزبان مرحله بعدی است، سهمیه حضور در این مرحله را دارد. آرژانتین به این مرحله به چشم مسابقات تدارکاتی نگاه کرده چون حضورش در مرحله بعد از ابتدا قطعی بود.

*پس با این حساب فرقی نمی‌کند ایران در دو مسابقه‌اش با آلمان برنده باشد یا بازنده؟

ما در دو بازی که با آلمان داریم هرچقدر که بیشتر امتیاز بگیریم بهتر است. چون هرچه بهتر نتیجه بگیریم برای سال بعد بهتر است. امتیازها و رنکینگ‌ها را می‌گذارند کنار هم و برای لیگ جهانی سال بعد تصمیم می‌گیرند. یعنی ممکن است برای لیگ جهانی بعدی، ما سه دیدار خانگی داشته باشیم و لازم نباشد این همه مسیر را طی کنیم. یا مثلا ممکن است در گروه سوم سرگروهمان کنند. اگر ما بتوانیم رتبه‌ای را به دست بیاوریم که سال آینده سه مسابقه خانگی داشته باشیم، به خاطر تماشاگرانمان و از طرفی به خاطر کم شدن مسافرت‌هایمان، می‌توانیم نتایج بهتری بگیریم. تازه اگر در گروه سوم سرگروه شویم، خود به خود سال بعدش هم در لیگ جهانی حضور داریم و سقوط نمی‌کنیم و اگر در گروه‌های اول یا دوم باشیم، باز هم حضورمان در لیگ جهانی سال بعدش قطعی است. در گروه اول و دوم تیم‌هایی قرار می‌گیرند که قهرمانی زیاد داشته‌اند و تیم‌های بهتری هستند.

*با توجه به مسافرت طولانی که تیم ملی از کوبا به تهران دارد، باید چه کار کنیم که خستگی بازیکنان در نتیجه مسابقه با آلمان تاثیر نداشته باشد؟

برای بازی با آلمان باید بچه‌ها را از نظر شرایط جسمی آماده کنیم. قطعا آقای ولاسکو همین کار را انجام می‌دهد. یعنی از همین الان ولاسکو با تایم تهران بچه‌ها را آماده می‌کند. یعنی ساعت ۱۰ شب به وقت تهران، بچه‌ها را می‌خواباند. قبل از اینکه برویم با مصر بازی کنیم، ولاسکو در تهران بچه‌ها را ساعت ۴ بعد از ظهر به زور خوابانده بود. چراغ‌ها را خاموش کرد و پرده‌ها را کشید، گفت موبایل‌ها خاموش، باید به زور بخوابید. برای اینکه ساعت بدنشان عوض شود. این علمی است که کمتر در ایران استفاده می‌شود. من این را از ولاسکو یاد گرفتم.

————————————————————————————————————————————-

لیگ جهانی والیبال ۲۰۱۳

بیست و چهارمین دوره مسابقات والیبال لیگ جهانی امشب با برگزاری صدمین دیدار این دوره از رقابت‌ها در ماردل پلاتای آرژانتین به پایان می‌رسد. این دیدار میان دو تیم روسیه و برزیل و در مرحله نهایی برگزار می‌شود تا مشخص شود در پایان رقابت میان ۱۸ تیم شرکت کننده و برگزاری ۱۰۰ دیدار، چه تیمی قهرمان جام بیست و چهارم لیگ جهانی خواهد شد؛ برزیل پر افتخار یا روسیه قهرمان!

اوزاکا میزبان نخستین دوره مسابقات والیبال لیگ جهانی بود که سال ۱۹۹۰ آغاز شد و بدون وقفه و به صورت متوالی پیگیری شد. در طول بیست و سه دوره گذشته رقابت‌های لیگ جهانی که به غیر از ژاپن هیچ کشور آسیایی دیگری میزبان آن نبود، تیم‌های زیادی شرکت داشتند و کشورهای زیادی هم میزبان بوده‌اند.

در این میان برزیل و ایتالیا با سابقه ترین تیم‌های شرکت کننده در لیگ جهانی هستند که در تمام ادوار این رقابت‌ها حضور داشته‌اند و در این دوره از مسابقات هم در جمع چهار تیم برتر قرار گرفتند اما در نهایت برزیل فینالیست شد. این تیم اما پرافتخارترین تیم لیگ جهانی است. اولین مدال برزیل در لیگ جهانی در نخستین دوره این رقابت‌ها و با پیروزی در مرحله رده بندی به دست آمد. برزیلی‌ها دو سال پیش هم با متحمل شدن شکست در دیدار نهایی لیگ جهانی صاحب یکی دیگر از مدال‌های این رقابت‌ها شدند.

در مجموع برزیل تا کنون موفق به کسب ۱۶ مدال (۹ طلا، ۳ نقره و ۴ برنز) شده و هفدهمین مدالش در این مسابقات هم قطعی است اما به رنگی نامشخص. برزیل که تاکنون چهار بار هم میزبان مسابقات لیگ جهانی بوده و از این حیث (میزبانی) بعد از ایتالیا، پیشرو دیگر تیم‌های شرکت کننده است، برای تعیین رنگ هفدهمین مدالش در لیگ جهانی به مصاف روسیه خواهد رفت. تیمی که در ادوار مختلف لیگ جهانی هم مدال آور بوده و هم میزبان اما نه به اندازه برزیل.

روسیه هم از جمله تیم‌های با سابقه در ادوار مختلف لیگ جهانی محسوب می‌شود که تا کنون دو بار میزبان این مسابقات بوده و تعداد حضورش در دوره‌های مختلف این مسابقات دو رقمی است و اتفاقا در بسیاری از ادوار هم مدال آور بوده است. روس‌ها تا پیش از این صاحب ۱۴ مدال لیگ جهانی شده بودند که البته بیشتر آنها به رنگ برنز بوده است. ۲ طلا، ۵ نقره و ۷ برنز حاصل حضور روسیه در ادوار مختلف لیگ جهانی است.

برزیل و روسیه در لیگ بیست و چهارم
روسیه با این پیشیه در لیگ جهانی ۲۰۱۳ شرکت کرد اما آنچه این تیم را به عنوان یک مدعی در جمع پانزده تیم شرکت کننده دیگر قرار داد، قهرمانی‌اش در المپیک پیشین بود. روس‌ها رقابت‌های خود را از گروه B لیگ جهانی، جائیکه ایران هم در آن قرار داشت آغاز کردند. آنها در نخستین هفته این مسابقات طی دو دیداری که میزبان بودند تیم ملی کشورمان را شکست دادند و در ادامه صربستان (دو بازی)، ایتالیا (یک بازی)، کوبا (یک بازی)، آلمان (یک بازی) را هم شکست دادند و در کل با ۷ برد از ۱۰ بازی و مجموع ۱۹ امتیاز و عنوان دومی به کار خود در مرحله مقدماتی پایان داد.

این تیم در مرحله دوم مسابقات برزیل و کانادا را شکست داد و به عنوان تیم دوم گروه E به نیمه نهایی رسید. روسیه در مرحله نیمه نهایی ایتالیا، همگروه خود در مرحله مقدماتی که یک بار مقابل آن شکست خورد و یک بار هم موفق به شکست آن شد را از پیش رو برداشت و برای هفتمین‌بار در طول تاریخ حضور در لیگ جهانی، فینالیست این مسابقات شد.

در مقابل برزیل هم به عنوان پرافتخارترین تیم لیگ جهانی، یکی از مدعیان دوره جدید این مسابقات به حساب می‌آمد، کارش را در گروه A و دیدار با مدافع قهرمانی یعنی لهستان آغاز کرد.  برزیل بعد از دو پیروزی برابر لهستان به ترتیب مقابل آرژانتین، (دو بازی)، فرانسه (یک بازی)، بلغارستان (دو بازی)، آمریکا (دو بازی) هم به برتری دست یافت و تنها با یک باخت از ۱۰ دیدار و کسب ۲۵ امتیاز صدرنشین شد و به مرحله دوم راه یافت.

برزیل در این مرحله از مسابقات برابر روسیه باخت اما با پیروزی بر کانادا صدرنشین گروه E شد و به مرحله نیمه نهایی رسید. بلغارستان حریف برزیل در این مرحله بود که متحمل شکست شد و زردپوشان را برای سیزدهمین بار فینالیست کرد.

ششمین رویارویی برزیل و روسیه در فینال
با این اوصاف روسیه و برزیل برگزار کننده فینال بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی خواهند بود. این برای ششمین بار است که این دو تیم این مرحله از مسابقات لیگ جهانی را برگزار می‌کنند. برای نخستین بار در مسابقات ۱۹۹۳ که برزیلی‌ها میزبان آن بودند، دو تیم برزیل و روسیه فینالیست شدند که طی آن تیم میزبان برد و صاحب جام قهرمانی شد. آخرین رویارویی دو تیم در فینال لیگ جهانی هم دو سال پیش انجام شد که طی آن  روس‌ها برنده بازی شدند و جام را از آن خود کردند. در این میان روسیه در سال ۲۰۰۲ هم مقابل برزیل پیروز شد و به قهرمانی رسید اما رقابت دو تیم در فینال مسابقات ۲۰۰۷ و ۲۰۱۰ با برتری برزیل به پایان رسید.

فینال المپیکی در لیگ جهانی
در هر صورت روسیه – برزیل، صدمین دیدار از بیست و چهارمین دوره مسابقات لیگ جهانی است که امشب در ماردل پلاتای آرژانتین برگزار می‌شود. با برگزاری این دیدار پرونده این دوره از مسابقات به پایان می‌رسد. این دومین رویارویی دو تیم در این دوره از مسابقات است.  پیش از این روسیه و برزیل در مرحله دوم مسابقات لیگ جهانی و در گروه E نیز مقابل هم قرار گرفته بودند که طی آن روسیه به برتری دست یافته بود. مهمتر اینکه این دو تیم حدود یک سال پیش و در چنین روزهایی دیدار تعیین کننده در فینال المپیک را برابر هم برگزار کردند که طی آن روسیه به برتری دست یافت.

دیدار رده‌بندی لیگ جهانی میان بلغارستان و ایتالیا هم کاملا تکراری است.  این دیدار نیز یادآور دیدار رده‌بندی المپیک ۲۰۱۲ است که طی آن ایتالیا به برتری دست یافته بود. تیم ایتالیا در مرحله دوم لیگ جهانی و از گروه D نیز بلغارستان را شکست داده بود. بنابراین دیدار رده‌بندی لیگ جهانی نیز دیداری تکراری در این دوره از مسابقات محسوب می‌شود. برنامه دیدارهای روز پایانی مسابقات لیگ جهانی ۲۰۱۳ به شرح زیر است:

دیدار رده بندی
* ایتالیا – بلغارستان

دیدار فینال
* روسیه – برزیل

به گزارش مهر، روسیه و برزیل در حالی برای تعیین قهرمان بیست و چهارمین دوره لیگ جهانی به مصاف هم می روند که هر دو تیم با وجود پیشینه پرافتخاری که دارند، در دوره پیشین این رقابت ها از کسب مدال ناکام ماندند و حالا یک مدال دیگر خود در این مسابقات را قطعی کرده‌اند اما هر دو تیم تلاش می کنند بهترین رنگ مدال را از آن خود کنند.

رده‌بندی سه تیم برتر در طول ادوار مختلف مسابقات والیبال لیگ جهانی از سال ۱۹۹۰ که اولین دوره این رقابت‌ها برگزار شد تا پایان بیست و سومین دوره این مسابقات به شرح زیر است:

۱۹۹۰ ژاپن
۱- ایتالیا ۲- هلند ۳- برزیل

۱۹۹۱ ایتالیا
۱- ایتالیا ۲- کوبا ۳- روسیه

۱۹۹۲ ایتالیا
۱- ایتالیا ۲- کوبا ۳- آمریکا

۱۹۹۳ برزیل
۱- برزیل ۲- روسیه ۳- ایتالیا

۱۹۹۴ ایتالیا
۱- ایتالیا ۲- کوبا ۳- برزیل

۱۹۹۵ برزیل
۱- ایتالیا ۲- برزیل ۳- کوبا

۱۹۹۶ هلند
۱- هلند ۲- ایتالیا ۳- روسیه

۱۹۹۷ روسیه
۱- ایتالیا ۲- کوبا ۳- روسیه

۱۹۹۸ ایتالیا
۱- کوبا ۲- روسیه ۳- هلند

۱۹۹۹ آرژانتین
۱- ایتالیا ۲- کوبا ۳- برزیل

۲۰۰۰ هلند
۱- ایتالیا ۲- روسیه ۳- برزیل

۲۰۰۱ لهستان
۱- برزیل ۲- ایتالیا ۳- روسیه

۲۰۰۲ برزیل
۱- روسیه ۲- برزیل ۳- یوگسلاوی

۲۰۰۳ اسپانیا
۱- برزیل ۲- صربستان و مونته نگرو ۳- ایتالیا

۲۰۰۴ ایتالیا
۱- برزیل ۲- ایتالیا ۳- صربستان و مونته نگرو

۲۰۰۵ صربستان
۱- برزیل ۲- صربستان و مونته نگرو ۳- کوبا

۲۰۰۶ روسیه
۱- برزیل ۲- فرانسه ۳- روسیه

۲۰۰۷ لهستان
۱- برزیل ۲- روسیه ۳- آمریکا

۲۰۰۸ برزیل
۱- آمریکا ۲- صربستان ۳- روسیه

۲۰۰۹ صربستان
۱- برزیل ۲- صربستان ۳- روسیه

۲۰۱۰ آرژانتین
۱- برزیل ۲- روسیه ۳- صربستان

۲۰۱۱ لهستان
۱- روسیه ۲- برزیل ۳- لهستان

۲۰۱۲ بلغارستان
۱- لهستان ۲- آمریکا ۳- کوبا

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید