گلچین مسابفات تکواندو لوپز

گلچین مسابقات تکواندو لوپز

لوپز آمریکایی که پنج مدال طلای جهان و دو مدال طلا و برنز المپیک را در کارنامه خود دارد، تاکنون دو بار …

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png گلچینی از زیباترین مسابقات  تکواندو استیون لوپز

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه استثنایی همراه با  زیباترین تکنیک ها و حاشیه  مسابقات تکواندو استیون لوپز

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل  ۶  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.png لیست کامل فیلم های تکواندو

————————————————————————————————–———————–———————–

تکواندو لوپز

 

 گلچین مسابفات تکواندو لوپز

 سرگروه تیم ملی کشورمان در حساس‌ترین مبارزه خود مقابل “استیون لوپز” آمریکایی صاحب برتری شد تا علاوه بر برداشتن گامی بزرگ برای کسب سهمیه المپیک ۲۰۱۲ لندن، انتقام شکست‌های گذشته را از این تکواندوکار پرافتخار جهان بگیرد.

این آمریکایی که پنج مدال طلای جهان و دو مدال طلا و برنز المپیک را در کارنامه خود دارد، تاکنون دو بار در المپیک آتن و انتخابی المپیک ۲۰۰۸ موفق به شکست کرمی شده بود. وحید عبداللهی، بیژن مغانلو، هادی ساعی، علی تاجیک و فرزاد عبداللهی در سالهای قبل نتیجه را به لوپزز واگذار کرده بودند و این اولین پیروزی یک تکواندوکار ایرانی مقابل او بود.

در این مبارزه حساس یوسف کرمی راند اول  را با نتیجه ۲ بر صفر به حریف واگذار کرد و در راند دوم برابر این تکواندوکار آمریکایی به تساوی ۴ بر ۴ دست یافت. در راند سوم با نتیجه ۵ بر ۴ حریف خود را شکست داد.

استیون لوپز تکواندوکار آمریکایی ای که نام او را هر تکواندوکاری شنیده است و الگو خارجی بسیاری از ملی پوشان و تکواندوکاران ماست. استیون در نهم نوامبر سال ۱۹۷۸ در نیویورک متولد شد.پدر و مادر وی در سال ۱۹۷۲ از نیکاراگوئه به نیویورک نقل مکان کردند.استیون لوپز در یکی از دبیرستان های  ایالات تگزاس مشغول به تحصیل شد و در همان شهر مدرک  فارغ التحصیلی خود را دریافت نمود. استیون تکواندو را در پنج سالگی از  پدر و برادر خود در حیاط منزل  آموخت. خواهر و برادران او: دیانا ، مارک و جان هر سه تکواندوکار هستند و اولین مربی دیانا،مارک و استیون برادر بزرگتر آنها یعنی جان بوده است.الگو استیون ، محمد علی کلی می باشد. استیون، مارک و دایانا با کسب مدال طلا از مسابقات جهانی ۲۰۰۵، تاریخ ساز شدند و اولین خواهر و برادرانی بودند که در یک رویداد جهانی به مقام قهرمانی رسیدند. استیون لوپز تا به امروز موفق ترین تکواندوکار در طول تاریخ می باشد.

عناوین وی شامل موارد زیر می باشد:

۲۰۰۹ : طلای مسابقات جهانی دانمارک

۲۰۰۸ : برنز المپیک پکن

۲۰۰۷ : طلای مسابقات جهانی چین

۲۰۰۵: طلای مسابقات جهانی اسپانیا

۲۰۰۴ : طلای المپیک آتن

۲۰۰۳ : طلای مسابقات جهانی آلمان

۲۰۰۳ : طلای مسابقات پان آمریکن

۲۰۰۲: برنز جام جهانی تکواندو

۲۰۰۲: طلای مسابقات پان آمریکن

۲۰۰۱: طلای مسابقات جهانی کره جنوبی

۲۰۰۰: طلای المپیک سیدنی

۱۹۹۹: طلای مسابقات پان امریکن

۱۹۹۸: برنز جام جهانی تکواندو

۱۹۹۷: طلای مسابقات جهانی

۱۹۹۶: طلای مسابقات پان امریکن

۱۹۹۵: نقره مسابقات پان امریکن

۱۹۹۴: برنز جام جهانی تکواندو

سایت رسمی آمار و ارقام تکواندو در تازه‌ترین گزارش آماری خود، برترین تکواندوکاران تمامی ادوار را تا پایان ماه ژوئن اعلام کرد که بر این اساس، هادی ساعی در رده دومین تکواندوکار برتر جهان قرار دارد. در بررسی این سایت مجموعا ‌١٠۵۴٩ تکواندوکار از نخستین دوره برگزاری مسابقات رسمی تکواندو در جهان مورد بررسی قرار گرفته‌اند که مطابق با تعداد مدال ها و عناوین کسب شده، هادی ساعی پرافتخارترین تکواندوکار المپیکی ایران با کسب ‌٩٢٩ امتیاز، پس از استیون لوپزدر رده دوم برترین تکواندوکاران تمامی ادوار تکواندو در هر دو گروه مردان و بانوان قرار گرفت.

بر اساس این گزارش، استیون لوپزاز آمریکا نیز با کسب ‌١٠٧٨ امتیاز در صدر بهترین های جهان جای دارد.

بحری تانریکلو (ترکیه) با ‌٨۵١، آنتونیو خوان راموس (اسپانیا) با ‌٧۵٨، ویکتور استرادا (مکزیک) با ‌۶٧٠، پاسکال ژنتیل(فرانسه) ‌۶۶۵، چو مو ین (تایوان) با ‌۶١١، گابریل اسپارزا (اسپانیا) با ‌۵٧٩ امتیاز عناوین سوم تا هشتم را در اختیار دارند.

ضمن اینکه کره جنوبی به عنوان مهد تکواندوی جهان، در بین ‌١٠ تکواندوکار برتر تمامی ادوار دو نماینده دارد که به ترتیب با‌۵۶٢ و‌۴٩٠ امتیاز در رده‌های ‌٩ و ‌١٠ قرار گرفته‌اند.

تکواندو لوپز  تکواندو لوپز

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید