گلچین مسابقات دو سرعت یوسین بولت

گلچین مسابقات دو سرعت یوسین بولت

سریعترین دونده جهان در ماده ۱۰۰ متر مسابقات کشور جامائیکا به مقام قهرمانی دست یافت. یوسین بولت…

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه استثنایی گلچین مسابقات دو سرعت یوسین بولت

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه ای  بسیار دیدنی ازدوهای ۱۰۰ متر و ۲۰۰ متر نابغه جهان  یوسین بولت

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل  بیش از ۶  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.png لیست کامل فیلم های دو ومیدانی

————————————————————————————————–———————–———————–

یوسین بولت

 

گلچین مسابقات دو سرعت یوسین بولت

سریعترین دونده جهان در ماده ۱۰۰ متر مسابقات کشور جامائیکا به مقام قهرمانی دست یافت. یوسین بولت، سریعترین مرد جهان که توانست در المپیک لندن در مواد ۱۰۰ و ۲۰۰ متر قهرمان شود، شب گذشته در مسابقات قهرمانی کشورش جامائیکا با رکورد ۹ ثانیه و ۹۴ صدم ثانیه اول شد. یوهان بلیک، نفر دوم المپیک در این رقابت به دلیل مصدومیت حضور نداشت. آسافا پاول دیگر دونده مطرح جامائیکایی در نتوانست به مقامی دست پیدا کند. بولت پس از این قهرمانی گفت: از نمایشی که داشتم، راضی نبودم. هنوز خیلی کار دارم که باید انجام دهم. به رکوردی که می‌خواستم، نرسیدم.

اوسین بولت جامائیکایی برای پنجمین بار به عنوان برترین دو و میدانی‌کار مرد جهان شناخته شد.

مراسم انتخاب برترین‌های دوومیدانی‌جهان در سال ۲۰۱۳ برگزار شد و نفرات برتر این رشته مشخص شدند.

اوسین بولت و شلی آن فریزر  جاماییکایی به عنوان برترین دو و میدانی‌کار مرد و زن در سال ۲۰۱۳ انتخاب شدند و هر یک جایزه ۱۰۰ هزار دلاری را از آن خود کردند.

این برای پنجمین بار است که اوسین بولت به این عنوان دست پیدا می کند. رقیبان اوسین بولت جامائیکایی برای رسیدن به عنوان برترین دوومیدانی کار سال ۲۰۱۳ محمد فرح از انگلیس و بودان بودارنکو اوکراینی بودند. اوسین بولت پیش از این در سال‌های ۲۰۰۸، ۲۰۰۹، ۲۰۱۱ و ۲۰۱۲ توانسته بود به این عنوان دست پیدا کند.

یوسین بولت چقدر قدرت دارد؟

محققان مکزیکی به بررسی قدرت بدنی و سرعت یوسین بولت رکوردار دوی ۱۰۰ متر جهان پرداخته‌اند.

به گزارش ایسنا، گروهی از محققان مکزیکی فیزیک بدنی یکی از بهترین‌ ورزشکاران المپیک را بررسی کردند.

با توجه به مقاله‌ای که در روز ۲۶ جولای در “مجله اروپایی فیزیک” به چاپ رسید، محققان مدل ریاضی برای نشان دادن توانایی بدن بوسین بولت طراحی کردند.

طبق گزارش محققان، رکورد بولت ۹٫۵۸ ثانیه است که هنوز رکورد ۱۰۰ متر دنیا محسوب می‌شود. این رکورد با سرعت ۱۲٫۲ متر در ثانیه و قدرت متوسط ۸۱۵٫۸ نیوتن قابل دستیابی است.

آنچه تعجب برانگیز است، قدرت و انرژی است که بولت مصرف کرده تا بر مقاومت هوا غلبه کند که البته به کمک جثه بدنی بزرگ او راحت‌تر انجام شده است. با در نظر گرفتن ارتفاع پیست دوی برلین، دمای هوا در آن زمان و عرض بدن بولت، محققان دریافته‌اند که ضریب کشیده شدن توسط مقاومت هوا برای این فرد ۱٫۲ بوده است که نسبت به افراد دیگر کمتر است.

طبق اندازه‌گیری‌های انجام شده، بولت ۸۱٫۵۸ کیلو ژول در ۹٫۵۸ ثانیه مصرف کرده است که تنها ۷٫۷۹ درصد آن صرف حرکت به سمت جلو شده و ۹۲٫۲۱ درصد آن بر اثر مقاومت هدر رفته است.

به علاوه، محققان دریافته‌اند که بولت بعد از ۰٫۸۹ ثانیه از شروع مسابقه ماکزیمم توانی به اندازه ۲۶۱۹٫۵ وات داشته است. در این زمان او نیمی از سرعت ماکزیمم خود را داشته است.

جورج هرناندز، مدیر این تحقیقات می‌گوید: ضریب کشیده شدن بر اثر مقاومت هوا، نشان می‌دهد که بولت چه مقدار تواناست. او توانسته است رکورد دنیا را بشکند. میزان قدرت و انرژی او و میزانی که به دلیل مقاومت هدر رفته است، خارق العاده است. رکورد شکستن این روزها بسیار سخت شده است، حتی برای کم کردن کسری از ثانیه دونده باید بسیار با قدرت عمل کند و هر چقدر که می‌تواند سرعت خود را بالا ببرد. شرایط فیزیکی زمین، موانع زیادی ایجاد می‌کند. اگر بولت بر روی سیاره‌ای که چگالی هوای آن کمتر بود می‌دوید، مطمئنا رکورد بسیار بهتری کسب می‌کرد.

یوسین بولت

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید