گلچین مسابقات کاراته وین اوتو

گلچین مسابقات کاراته وین اوتو

وین اوتو، اسطوره سیه چرده کاراته انگلیس وقتی پس از چهار سال باردیگر فینالیست …

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png  مجموعه استثنایی گلچین مسابقات کاراته وین اوتو

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png همراه با لحظات زیبا و جذاب اجرای فنون و تکنیک های وین اوتو

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل  ۲  حلقه فیلم است

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با شماره های زیر تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png تحویل دو روزه درب منزل                                                   http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.png لیست کامل فیلم های کاراته

————————————————————————————————–———————–———————–

وین اوتو

 

گلچین مسابقات کاراته وین اوتو

وین اوتو، اسطوره سیه چرده کاراته انگلیس وقتی پس از چهار سال باردیگر فینالیست شد و با پیروزی برابر توماس هررو، کاپیتان صاحبنام اسپانیا طلای وزن منهای ۷۵ کیلو گرم مسابقات جهانی سان سیتی افریقای جنوبی را از آن خود کرد، هرگز نتوانست به طلایی دیگر دست یابد و پس از جهانی مادرید ۲۰۰۲ برای همیشه از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

در ریودوژانیرو ۱۹۹۸ نشان طلای وزن منهای ۷۵ کیلو گرم به دیوید فلکس فرانسوی رسید که توانست در آخرین مبارزه از سد پینتو برزیلی که مورد تشویق هزاران تماشاچی حاضر در سالن مسابقات قرار داشت و بر سکوی اول این وزن قرار بگیرد.

وزن ۷۵- کیلوگرم:

۱- وین اوتو (انگلیس) ۲۸۰۰ امتیاز

۲- جاسم ویشگاهی (ایران) ۱۸۰۰

۳- لوییجی بوسا (ایتالیا) و ایوان لیال (اسپانیا) ۱۶۰۰

 

حسین روحانی” اگر بتواند در مسابقات جهانی ۲۰۱۰ که اوایل آبان ماه سال‌جاری در کشور صربستان برگزار می‌شود، روی یکی از سکوهای قهرمانی بایستد،به تنها کاراته کایی در جهان تبدیل خواهد شد که صاحب ۵ نشان جهانی در ۵ دوره متوالی می‌شود.

بر اساس این گزارش، در واقع برای ثبت چنین رکورد غرورآفرینی است که کاپیتان تیم ملی کاراته از خیر بازی‌های آسیایی گوانگژو گذشته است، و از مدال خوشرنگی که بدست آوردن آن برای او کاملاً محتمل به نظر می رسد و البته جوایز وسوسه انگیزی که سازمان تربیت بدنی برای مدال آوران بازی‌های آسیایی کنار گذاشته، چشم پوشی کرده است.

حسین روحانی که اواخر مردادماه ۲۷ سالگی‌اش را جشن می‌گیرد، پس از اینکه در سال‌های ۱۹۹۶،۱۹۹۸ و۲۰۰۱ در مسابقات نوجوانان، جوانان و امیدهای جهان به نشان طلا دست یافت و خود را به عنوان کاراته کایی مطرح و مدعی به دنیا معرفی کرد، اولین بار در پیکارهای جهانی ۲۰۰۲ مادرید با مدال برنز وارد عرصه کاراته بزرگسالان شد. دو سال بعد در مونتری مکزیک او با یک پله صعود به مقام نایب قهرمانی وزن ۶۰- کیلو گرم جهان رسید.

رقابت‌های ۲۰۰۶ جهان که به میزبانی شهر پمبر فنلاند برگزار شد، اوج کار روحانی در تاتامی جهانی بود، آنجا که او بالاخره مزد استمرار در تمریناتش را با نشان طلا و ایستادن بر سکوی اول وزن ۶۰- کیلو گرم جهان، گرفت.

در مسابقات جهانی ۲۰۰۸ ژاپن ،یعنی همان رقابتهایی که کاراته ایران بدترین نتیجه را تجربه کرد، حسین روحانی تنها مدال آور تیم اعزامی بود. تک مدال برنز او سبب شد تا تیم ملی کشورمان در جایگاه نازل بیست و یکمی جهان قرار گیرد.

اینک درفاصله ۳ ماه مانده به مسابقات جهانی ۲۰۱۰ صربستان،روحانی رسماً اعلام کرده هیچ چیز برای او مهمتر از کسب پنجمین مدال جهانی نیست.اما آیا سرعتی ترین کاراته کای جهان می‌تواند در تاتامی صربستان نام خود را با کتاب تاریخ کاراته جهان پیوند بزند؟ باید صبر کرد و دید!

به بهانه یورش حسین روحانی به رکورد جهانی نگاهی گذرا خواهیم داشت به مدال آورترین کاراته کاهای شاخص جهان در عرصه پیکارهای جهانی و آنهایی که برای ثبت این رکورد جهانی می‌توانند روحانی را تهدید می‌کنند:

۱- دیوید لوکه کاماچو:

این سبک وزن اسپانیایی که طعم شکست برابر حسین روحانی را در مسابقات جهانی۲۰۰۲ چشیده ،از سال ۱۹۹۲ تاکنون در شش دوره مسابقات جهانی شرکت داشته که ماحصل این حضور۲ طلا، یک نقره و یک برنز بود. کاماچو در پیکارهای قهرمانی اروپا ۲۰۰۸ با کسب نشان نقره از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد،هر چند این احتمال وجود دارد که کاپیتان سالخورده ماتادورها برای آخر حضور جهانی، خود را به صربستان برساند.

۲-وین اوتو:

اسطوره سیه چرده کاراته انگلیس اولین بار در سال ۱۹۹۰ ورودش را با کسب نشان طلا در رقابتهای جهانی جشن گرفت.اوتو این موفقیت را در پیکارهای ۱۹۹۲ و ۱۹۹۶ هم تکرار کرد و در مسابقات جهانی ۱۹۹۸ که در ریودوژانیرو برگزار شد نیز توانست بر سکوی سوم بایستد.اوتو هر چند در جهانی ۲۰۰۲ مادرید تیم ملی انگلیس را همراهی کرد،اما توفیقی در کسب مدال نداشت تا پرونده اش در رقابتهای جهانی با ۳ طلا و یک برنز برای همیشه بسته شود.

۳-دانیل سابانوویچ:

این هلندی کروات تبار اگر سر و کله اش در مسابقات جهانی ۲۰۱۰ پیدا شود ،در آن صورت او را باید جدی ترین رقیب روحانی دانست،چراکه این کاراته کای سنگین وزن با آن استیل منحصر بفردی که دارد،آنقدر قابلیت فنی دارد که در ۲۹ سالگی هم صاحب پنجمین نشان جهانی اش شود. سابانوویچ کارش را با طلای ۲۰۰۰ مونیخ در پیکارهای جهانی آغاز کرد و پس از آن سه بار دیگر هم به فینال جهانی ۲۰۰۴،۲۰۰۲و، ۲۰۰۶ راه یافت که در هر سه مبارزه فینالیست شکست خورده نام گرفت.

۴-الکساندر بیامونتی:

کاراته کای تکنیکی و سرعتی فرانسه وقتی در سان سیتی ۱۹۹۶ به مهدی عموزاده باخت و سوم جهان شد،در جهانی ۱۹۹۸ جبران مافات کرد و به مدال طلا جهان چنگ انداخت.بیامونتی در سالهای ۲۰۰۰ و ۲۰۰۴ نیز خود را به سکوی سومی رساند تا نامش در جمع چهار مدالی های کاراته جهان ثبت شود.

۵-دامین دووی:

این کاراته کای ریز نقش که در ۴ دوره حضورش در پیکارهای جهانی ۳ بار با پرچم کشور فرانسه و یکبار زیر بیرق کشور کوچک بنین به میدان رفته، در هر دوره خود را روی سکوی دید.دووی در اولین حضورش در گرانادا اسپانیا در سال ۱۹۹۲ صاحب نشان برنز شد،دو سال بعد در مالزی ۲۰۰۴ طلای وزن ۶۰- کیلو را به گردن آویخت،سال ۲۰۰۰ مونیخ بر دیگر بر سکوی سوم ایستاد و بالاخره در مادرید ۲۰۰۲ و در حالی که ۳۸ سال سن داشت، برای کشور آبا و اجدادی اش مدال خوشرنگ طلا را به ارمغان آورد و با دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

۶-خوزه مانوئل ایگا

در دهه هشتاد میلادی،مانوئل ایگا معروف ترین رزمی کار کشور اسپانیا بود، مردی طی حضور ۱۰ ساله اش در تیم ملی کاراته ۴ مدال رنگارنگ جهانی را از آن خود کرد تا به یکی از ۱۰ مرد برتر کاراته جهان همواره مورد احترام باشد.ایگا نخستین بار در جهانی ۱۹۸۶ نشان برنز را به گردن آویخت و دو سال بعد همین مدال را بار دیگر بدست آورد.در پیکارهای ۱۹۹۲و۱۹۹۰ او قهرمان وزن ۸۰- کیلو جهان شد تا اولین قهرمانی باشد که وارد تالار ۴ مداله ها شد.

۷-استفانو مانیسکالو

این کاراته کای سنگین وزن ایتالیایی از یک حیث با سایر مدال آورها کاملاً متفاوت است.مانیسکالو ۲۷ ساله تاکنون در سه دوره مسابقات جهانی شرکت داشته ،اما صاحب ۵ مدال شده است! در ویترین افتخارات استفانو ۲ طلا و ۳ برنز دیده می شود که یک طلا و یک برنز را در وزن ۸۰+ کیلو و یک طلا و ۲ برنز را در وزن آزاد بدست آورده است.

این ایتالیایی که در وزن آزاد حالا یک رقیب سرسخت به نام رافائل آقایف دارد، اگر امسال هم خود را به یکی از سکوهخای قهرمانی برساند ،آنوقت کاملاً دست نیافتنی خواهد شد.

۸-رافائل آقایف

این کاراته کای آذربایجانی که چند سالی است در سوپر لیگ کشورمان تیم دانشگاه آزاد را همراهی می کند، در سه دوره حضورش به ۳ نشان طلا دست یافته که ۲ طلا را در جهانی ۲۰۰۸ به چنگ آورده و طلای دیگرش را در سال ۲۰۰۶ و در پیکارهای فنلاند بدست آورد.او هم امسال این شانس را دارد که به جمع ۴ مداله های کاراته بپیوندد.

شرکت گاز استان زنجان افتخار دارد که آقای حسین روحانی به عنوان کارشناس امور ورزش در این شرکت فعالیت می کند.

وین اوتو

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید