دن اسمن

فیلم و لحظات صخره نوردی دن اسمن

دن اسمن مرد افسانه ای واسطوره صخره نوردی جهان است که بدون طناب از صخره های بلند صعود میکرد

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png گلچینی از بهترین فیلم ها و لحظات صخره نوردی دن اسمن ( صعود هایی دلهره آور بدون طناب )

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png مجموعه بسیار کمیاب همراه با فیلم های صعود های تاریخی و معروف او از صخره های بلند آمریکا

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.png این مجموعه شامل بیش از  ۴  حلقه فیلم است.

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngبرای سفارش فیلم وکسب اطلاعات بیشتر با این شماره ها تماس بگیرید :  ۰۹۱۹۶۳۸۳۱۳۶ ۰۹۱۱۹۱۹۹۰۹۳

 

http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li.pngتحویل دو روزه درب منزل                                          http://www.filmsport.ir/wp-content/uploads/2014/03/li-hover.png لیست کامل فیلم های صخره نوردی کوهنوردی

————————————————————————————————–———————–———————–

دن اسمن (دن ازمن)

دن اٌسمن یا با تلفظ انگلیسی تر آزمن با نام کامل خود (Daniel Eugene Osman) متولد ۱۱ فوریه ۱۹۶۳ نوادا و فوت به تاریخ ۲۳ نوامبر ۱۹۹۸ یوسمیت کالیفرنیا ، یکی از ورزشکاران برتر آمریکایی- ژاپنی بود که با صعود های انفرادی بدون ابزارهای حمایتی در صخره نوردی و نیز با پرشهای آزاد با طناب خود شناخته شده می باشد. نام این ورزشکار گاها به شکل “دن عثمان” نیز در برخی سایت ها و وبلاگ ها (از جمله قبلا در این وبلاگ) نگارش می شود که با توجه به تفاوت فرهنگی زیاد آن با نام واقعی او، صحیح نیست. او همچنین به زندگی به سبک قلندر مابانه و سنت شکنانه خود نیز مشهور بود. دن ستاره چندین ویدئوی صخره نوردی بود و برای این ورزش طرفداران و تماشاگران زیادی جمع کرد. او یک دختر داشت.

 

زندگی نامه و بیوگرافی دن اسمن

دن سابقه حضور در چندین فیلم ورزشی را نیز دارد که از جمله آنها میتوان به حضور موفق او در سریال ارباب سنگها کاری از اریک پرلمان (Eric Perlman ) اشاره کرد.

این صخره نورد فوق العاده آمریکایی به خاطر ریسک هایی که در صخره نوردی حرفه ای مرتکب می شد معروف بود و با وجود اینکه در ۳۵ سالگی در اثر یک حادثه دلخراش پاره شدن طناب خود در یکی از پرش های آزاد خود جان سپرد،توانست به شهرت جهانی در صخره نوردی و پرش های آزاد با طناب برسد. شاید باورش برای خیلی ها سخت باشه ولی چیزی که دن آزمن رو با بقیه متفاوت میکنه سبک منحصر به فرد و بسیار جسورانه( شاید بتوان نامش را دیوانگی گذاشت ) او در صعود های بدون حمایت او از صخره های بسیار مرتفع و خطرناک می باشد.

شاید بیجا نباشد که او را یکی از دیوانه ترین صخره نوردانی می نامند که تا به حال وجود داشته. برخی ها او را تحسین می کردند و به او لقب مرد عنکبوتی را داده بودند و برخی او را دیوانه و بی مسئولیت می نامیدند. هر کس که ویدئوهای او را در YouTube مشاهده می کند غرق حیرت میشود. واقعا سخته باورش وقتی می بینی که بهترین صخره نوردان جهان با طناب حمایت چندین بار از صخره کنده میشوند و این مرد بدون حمایت دست به صعود های بالای صد متری می زند.

دن برای اولین بار کار خود را بر روی  the Cave Rock  شروع کرد و سپس به دره  یوسمیت رفته و به گروهی از طبیعت دوستان و صخره نوردان ملحق شد. او در آن سالها هیچ پولی نداشت و هر چه بدست می آورد خرج تجهیزات خود می کرد. او در دهه ۸۰ به نوادا برگشت. عمده شهرت او در دو ورزش خطرناک میباشد که شامل صعودهای انفرادی آزاد بدون حمایت و پرش های کنترل شده آزاد با طناب می باشد. دن در شروع کار خود با ابزارهای بسیار ساده اقدام به پرشهای خود میکرد ولی بعدا جهت پرشهای بلند خود اقدام به طراحی تجهیزات پیچیده خود کرد. بالاترین رکود او در پرش آزاد ۳۳۵ متر میباشد که در اکتبر ۱۹۹۸ بدست آورد. از دیگر رکوردهای او در صخره نوردی می توان به رکورد صعود آزاد  به صخره عمودی ۱۲۰ متری Lover´s Leap کالیفرنیا در ۴ دقیقه و ۲۰ ثانیه اشاره کرد که در سال ۱۹۹۷ بدست آورد. صعود های دن عمدتا سرعتی بودند.

 

 

 

مشهورترین مسیر های صعود او عبارتند از:

Earn Your Wings, 5.9, on Crepes Corner in Tahoe vicinity
Funky Cold Medina 5.10a
Buttons of Gold 5.9+
Blood in My Chalk Bag 5.11 c/d

دن در حین یکی از پرشهای آزاد خود از ارتفاع ۳۰۵ متری از صخره ای به نام برج کج (Leaning Tower ) در پارک ملی یوسمیت که منجر به پاره شدن طنابش گشت جان باخت. در یکی از وبسایت هایی که درباره او مطلبی نوشته بودند این ضرب المثل آورده شده که می گوید ” وقتی با شمشیر زندگی می کنی با شمشیر هم می میری ” .

 

خرید پستی دن اسمن

در خرید پستی این محصول شما خواهید توانست از بهترین و سریع ترین سرویس پستی کشور در هر کجای ایران که باشید آن را درب منزل خود تحویل بگیرید.

 

خرید اینترنتی دن اسمن

برای خرید اینترنتی این محصول میتوانید با شماره تلفن های بالا تماس بگیرید.شما با خرید اینترنتی در سریعترین زمان فیلم ها را درب منزل تحویل میگیرید.

 

دانلود دن اسمن

دن اسمن

دن عثمان دن اسمن دن آزمن دن آسمن دن ازمن

0 پاسخ

ارسال یک پاسخ

در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید